Napad w Ożarowie

Dwaj pijani mieszkańcy Ożarowa Mazowieckiego napadli na mężczyznę i go okradli. Zrabowane pieniądze przeznaczyli na alkohol.
Fot. policja.pl. Jednego z przestępców zatrzymał policjant po służbie.

Dyżurny komisariatu w Ożarowie Mazowieckim otrzymał zgłoszenie o rozboju, do którego doszło na terenie opuszczonych baraków. Według relacji pokrzywdzonego dwóch mężczyzn zarzuciło mu na głowę chustę i przemocą zabrali pieniądze, które miał przy sobie. Po wszystkim uciekli. Pokrzywdzony dokładnie opisał obu mężczyzn.

Jeszcze tego samego dnia policjant z ogniwa patrolowo-interwencyjnego, będąc już po służbie, zauważył na ulicy mężczyznę znanego mu z wcześniejszych interwencji i odpowiadającego podanemu rysopisowi. Funkcjonariusz zatrzymał go i doprowadził do komisariatu. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Miał 2,75 promila alkoholu w organizmie. Gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzut rozboju, a sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Dwa dni później ten sam policjant, podczas patrolowania podległego rejonu, ustalił miejsce pobytu drugiego z mężczyzn, którego również zatrzymał. On też był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu rozboju.

– Z wyjaśnień zatrzymanych wynika, że skradzione pieniądze przeznaczone zostały na zakup alkoholu – poinformowała rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Starych Babicach podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja.

Sąd zadecydował również o areszcie drugiego z mężczyzn. Najbliższe dwa miesiące spędzi teraz w areszcie śledczym. Za popełnienie rozboju Kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Starych Babicach

Facebooktwitterredditpinterest