Soczewki jednodniowe: dlaczego warto ich używać? [MAT. PARTNERA]

Soczewki kontaktowe to znana i powszechnie stosowana metoda korekcji wad wzroku. Przy pomocy szkieł kontaktowych można z powodzeniem niwelować problemy wzrokowe związane z takimi dolegliwościami jak krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm i prezbiopia. Ze względu na komfort i wygodę użytkowania na soczewki decyduje się coraz większa liczba pacjentów borykających się z wadami wzroku. Osoby wybierające taką metodę korekcji bardzo ją sobie chwalą, ponieważ stosując szkła kontaktowe nie trzeba już używać okularów. Użytkownicy szkieł kontaktowych mają do wyboru różne rodzaje soczewek. W naszym artykule skupimy się na omówieniu jednej z najpopularniejszych odmian szkieł kontaktowych – soczewkach jednodniowych.
Fot. mat. partnera. Korzystanie z soczewek jednodniowych ma mnóstwo zalet i nie wywołuje alergii.

Jakie soczewki wybrać?

Soczewki kontaktowe są bardzo popularną alternatywą dla tradycyjnych okularów. Decydując się na soczewki wiele osób nie ma pewności, która metoda korekcji będzie dla nich najodpowiedniejsza. Na szczęście pacjenci mogą liczyć na konsultacje z optometrystami, czyli wykwalifikowanymi specjalistami od diagnozowania wad wzroku oraz dobierania pomocy optycznych. Po przeprowadzeniu kilku podstawowych badań refrakcji optometrysta jest w stanie dokładnie ustalić wadę wzroku, a następnie zaproponować pacjentowi najlepsze dla niego rozwiązanie. Doświadczeni specjaliści refrakcyjni kwalifikują pacjenta do noszenia soczewek, instruują go, jak należy je aplikować, oraz wyjaśniają, na czym polega prawidłowa pielęgnacja szkieł kontaktowych. W sprzedaży dostępnych jest wiele rodzajów soczewek różniących się m.in. materiałem wykonania, przeznaczeniem, czasem noszenia oraz trybem użytkowania. Ponieważ szkła kontaktowe są kwalifikowane jako wyrób medyczny, należy kupować je wyłącznie w sprawdzonych punktach. Soczewki najlepiej zakupić w renomowanym salonie optycznym lub sklepie z soczewkami online.

Charakterystyka soczewek jednodniowych

Jak wspomnieliśmy, soczewki kontaktowe można sklasyfikować posługując się różnymi kryteriami. Jedną z najważniejszych cech soczewek z punktu widzenia potencjalnego użytkownika jest tryb noszenia. Według podziału na dopuszczalny czas użytkowania dostępne na rynku szkła kontaktowe możemy podzielić na jednodniowe oraz wielokrotnej wymiany. Jednym z najpopularniejszych typów soczewek są soczewki jednodniowe. Są to specjalne szkła kontaktowe przeznaczone do jednorazowego użytku. Każdego dnia należy wymienić je na nowe, a zużytą parę wyrzucić. Soczewki jednodniowe to doskonały wybór dla osób uprawiających sport oraz dla tych, którzy chcą nosić szkła kontaktowe jedynie okazjonalnie (np. podczas treningów), na co dzień pozostając przy klasycznych okularach. Jednodniowe soczewki kontaktowe są produkowane z różnych materiałów. Na rynku dostępne są m.in. odmiany hydrożelowe oraz silikonowo-hydrożelowe. Szeroką gamę soczewek jednodniowych najlepszych producentów w bardzo przystępnych cenach znajdziesz na stronie: https://www.alesoczewki.com/soczewki-jednodniowe. Zamawiając soczewki przez Internet możemy liczyć na atrakcyjne promocje i rabaty. Zniżki można uzyskać np. zapisując się do newslettera. Większość wysyłek odbywa się w ciągu 24h od chwili złożenia zamówienia, dzięki czemu wybrane produkty najprawdopodobniej pojawią się u nas przed upływem kilku dni.

Zalety korzystania z soczewek jednodniowych

Korzystanie z soczewek jednodniowych ma mnóstwo zalet. Nowoczesne szkła kontaktowe w wersji jednodniowej powstają z materiałów zapewniających odpowiedni poziom nawilżenia oczu oraz wysoką przepuszczalność tlenu, dzięki czemu ich noszenie jest bardzo komfortowe. Osoby używające takich soczewek zdecydowanie rzadziej są narażone na przesuszenie, pieczenie czy zaczerwienienie oczu. Wielu specjalistów zaleca je alergikom, ponieważ nie wywołują uczuleń. Szkła kontaktowe jednodniowe są przy tym bardzo wygodne w użytkowaniu. Ponieważ takie soczewki są wymieniane codziennie, nie potrzebujemy żadnych dodatkowych płynów pielęgnacyjnych ani specjalnych pojemniczków do przechowywania. Brak problemów z pielęgnacją to jednak nie wszystko. Ogromnym atutem soczewek jednodniowych są także sterylne opakowania oraz niezwykle łatwa aplikacja. Używanie szkieł kontaktowych przystosowanych do jednorazowego użytku jest bezpieczne i higieniczne. To jedna z najbezpieczniejszych i najbardziej komfortowych metod korekcji wad wzroku.

Facebooktwitterredditpinterest