Wysiadł z bmw i zaatakował chłopaka siekierą, usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Wcześniej nękał dziewczynę

Nawet dożywotnia kara pozbawienia wolności grozi 25-letniemu mężczyźnie podejrzanemu o usiłowanie zabójstwa partnera swojej znajomej oraz o jej uporczywe nękanie. Już usłyszał w zarzuty w prokuraturze.
Fot. Policja Mazowiecka. Sochaczewscy policjanci błyskawicznie „namierzyli” podejrzanego mężczyznę.

Z ustaleń wynika, że mieszkaniec powiatu sochaczewskiego wyszedł na spacer z bratem swojej partnerki. W pewnym momencie zatrzymało się koło nich bmw, z którego wysiadło dwóch mężczyzn. Jeden z nich trzymał w ręku siekierę, którą zaatakował pokrzywdzonego. Napastnik miał uderzył go w dłoń i w okolice żeber. Na szczęście gruba zimowa kurtka zamortyzowała zadawane ciosy. Zaraz po ataku, agresywny mężczyzna wsiadł do samochodu i odjechał. Pokrzywdzony nie odniósł poważnych obrażeń. O zdarzeniu zostali powiadomieni sochaczewscy policjanci.

– Mundurowi szybko ustalili napastnika i go zatrzymali. Okazał się nim 25-letni mieszkaniec gminy Brochów. Podejrzany jest dobrze znany sochaczewskim funkcjonariuszom, ponieważ w przeszłości wchodził już w konflikt z prawem. W trakcie wykonywanych czynności mundurowi ustalili, że mężczyzna od dłuższego czasu uporczywie nękał partnerkę pokrzywdzonego. Miał ją nachodzić, śledzić i grozić jej utratą zdrowia, a nawet życia – poinformowała rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie mł. asp. Agnieszka Dzik

Mieszkaniec gminy Brochów został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie, gdzie usłyszał zarzut uporczywego nękania i usiłowania zabójstwa. Sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu 25-latka na trzy miesiące. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Sochaczewie

Facebooktwitterredditpinterest