Zabójstwo w Błoniu

Policjanci zatrzymali 39-letniego mężczyznę podejrzewanego o ciężkie uszkodzenie ciała, którego skutkiem była śmierć 60-latka. Wezwani na interwencję funkcjonariusze zastali dwóch nietrzeźwych uczestników spotkania towarzyskiego, z czego jeden miał widoczne ślady pobicia. Decyzją sądu 39-latek został aresztowany na trzy miesiące.
Fot. KPP Stare Babice. Podejrzany trafił do aresztu.

Dyżurny komisariatu w Błoniu został powiadomiony przez mężczyznę, że jego znajomy, z którym wcześniej pił alkohol, został pobity. Wezwani na miejsce funkcjonariusze zastali pokrzywdzonego i zgłaszającego. Mundurowi ustalili, że ofiara kilka godzin wcześniej została pobita przez 39-letniego mieszkańca błońskiej gminy.

– Nagle w trakcie interwencji pokrzywdzony stracił przytomność. Pomimo podjętej akcji reanimacyjnej przez policjantów, nie udało się go uratować. Niespełna dwie godziny później, dzięki uzyskanej informacji, błońscy mundurowi zatrzymali 39-latka. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Miał 2,2 promila alkoholu w organizmie – poinformowała rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Starych Babicach podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja.

Zatrzymany został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Przestępstwo ciężkiego uszkodzenia ciała, którego skutkiem jest śmierć, zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Starych Babicach

Facebooktwitterredditpinterest