Pił, awanturował się, groził wysadzeniem w powietrze. Potwór z Leszna zatrzymany

Do komendy w Starych Babicach zgłosiła się kobieta, która poinformowała o kierowanych wobec niej groźbach karalnych oraz włamaniu do jej mieszkania i komórki lokatorskiej. Za tymi przestępstwami miał stać 32-letni mieszkaniec gminy Leszno, który groził również swojej matce, że ją zabije.
Fot. KPP Stare Babice. Krewki mężczyzna spędzi teraz w areszcie co najmniej trzy miesiące.

Dyżurny komendy w Starych Babicach został powiadomiony o kierowanych wobec pokrzywdzonej groźbach karalnych i włamaniu do jej mieszkania oraz komórki lokatorskiej. Przestępstw tych miał dokonać 32-letni mieszkaniec lesznowskiej gminy. Jak ustalili policjanci, mężczyzna najpierw wszczął awanturę rodzinną, w trakcie której trzymając w ręku nóż zagroził jej pozbawieniem życia. Innym razem rozlał w komórce lokatorskiej łatwopalną ciecz i groził pozbawieniem życia poprzez wysadzenie w powietrze. Swoje groźby skierował również wobec matki.

Policjanci ze starobabickiej komendy zatrzymali i doprowadzili 32-latka do policyjnej celi. Był nietrzeźwy, miał blisko 1,7 promila alkoholu w organizmie. – Gdy wytrzeźwiał usłyszał łącznie sześć zarzutów kierowania gróźb karalnych i kradzieży z włamaniem. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące – poinformowała rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Starych Babicach podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Starych Babicach

Facebooktwitterredditpinterest