Tragiczny wypadek w Korytowie [FOTO]

W Korytowie doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego i dostawczego busa. Niestety w wyniku zdarzenia pasażer z volkswagena poniosła śmierć na miejscu.
Fot. KPP Żyrardów. Do wypadku doszło w trakcie wykonywania manewru skrętu w lewo.

Do wypadku doszło w czwartek, 20 maja, tuż przed godziną 10.00 w Korytowie. Ze wstępnych ustaleń policjantów będących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący volkswagenem, chcąc wykonać manewr skrętu w lewo w ul. Świerkową, nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu z naprzeciwka kierowcy busa.

– W wyniku zderzenia 70-letni pasażer z samochodu osobowego zmarł na miejscu. Z kolei do szpitala został przewieziony kierowca volkswagena oraz pasażer busa – poinformowała rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie sierż. Monika Michalczyk.

W wyniku wypadku droga była zablokowana, a ruch dla samochodów odbywał się po wyznaczonych objazdach. Na miejscu pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniając szczegółowe okoliczności tego tragicznego zdarzenia oraz strażacy, którzy zabezpieczyli miejsce i zneutralizowali wycieki eksploatacyjne.

Policjanci z żyrardowskiej komendy apelują do kierowców o wyobraźnię na drodze, zdjęcie nogi z gazu i dostosowanie prędkości do panujących warunków.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żyrardowie

Facebooktwitterredditpinterest