Wypompował z cudzego baku 300 litrów paliwa

Policjanci z Błonia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamanie i kradzież paliwa. Jak ustalili funkcjonariusze, 24-latek włamał się do samochodu ciężarowego zaparkowanego na terenie gminy i z baku wypompował 300 litrów ropy. Mężczyzna w chwili zatrzymania miał przy sobie amfetaminę.
Fot. ilustracyjne/KPP Żyrardów. 24-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem oraz posiadanie środków odurzających.

Dochodziła godzina 14.00, gdy policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego błońskiego komisariatu podczas patrolowania rejonu gminy zauważyli samochód, którym mógł poruszać się sprawca kradzieży paliwa. Do przestępstwa doszło pod koniec kwietnia. Jak ustalili funkcjonariusze, 24-latek wspólnie z innymi mężczyznami włamał się do samochodu ciężarowego zaparkowanego na terenie gminy i z baku wypompował 300 litrów ropy.

Na widok oznakowanego radiowozu kierowca przyspieszył i gwałtownie skręcił w pobliską ulicę. Chwilę później policjanci zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. W środku zauważyli plamy po oleju napędowym oraz wąż, który mógł posłużyć do wypompowywania paliwa ze zbiornika. Funkcjonariusze odkryli ponadto woreczki foliowe z zawartością białej substancji, które mężczyzna miał schowane w nogawce spodni. Badanie narkotesterem wykazało, że była to amfetamina. 24-latek usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem oraz posiadanie środków odurzających. Za popełnienie tych przestępstwa grozi kara nawet do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

– W wyniku podjętych czynności błońscy policjanci zatrzymali kolejnych dwóch mężczyzn, którzy wspólnie i w porozumieniu dokonywali kradzieży paliwa. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd – poinformowała rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Starych Babicach podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Starych Babicach

Facebooktwitterredditpinterest