Zbrodnia w Starych Babicach. Syn podejrzany o zabójstwo matki

Policjanci z komendy w Starych Babicach zatrzymali 28-letniego mieszkańca gminy podejrzewanego o zabójstwo swojej matki. Wszystko wskazywało na to, że mężczyzna przy użyciu niebezpiecznego narzędzia ranił swoją ofiarę, w wyniku czego kobieta zmarła.
zabójstwo matki Babice
Fot. ilustracyjne/pixabay.com. Policjanci zatrzymali 28-letniego syna ofiary.

Dyżurny komendy w Starych Babicach otrzymał zgłoszenie o śmierci mieszkanki starobabickiej gminy. Na miejsce udali się policjanci pionu prewencji. Wtedy okazało się, że doszło do tragedii.

– Na ciele kobiety znajdowały się obrażenia sugerujące, że do jej śmierci przyczyniły się inne osoby. Natychmiast o zdarzeniu dyżurny powiadomił prokuratora, który wspólnie z policjantami z wydziału dochodzeniowo-śledczego przeprowadzili czynności procesowe. Technicy kryminalistyki skrupulatnie zbadali miejsce zdarzenia i zabezpieczyli ślady – poinformowała rzeczniczka prasowa komendy w Starych Babicach podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja.

Ze wstępnych ustaleń wynikało, że kobieta została zamordowana. Rozpoczęły się poszukiwania jej syna, którego śledczy podejrzewali o popełnienie zbrodni. Kilka godzin później policjanci zatrzymali 28-latka, trafił do aresztu.

Po zebraniu na miejscu zdarzenia materiału dowodowego, prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut zabójstwa, a sąd aresztował go na trzy miesiące. Za popełnienie tego przestępstwa Kodeks karny przewiduje do 25 lat więzienia lub nawet karę dożywotniego pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Starych Babicach

Facebooktwitterredditpinterest