Wypadek na drodze krajowej nr 92. Tir potrącił rowerzystę, kierowca odjechał z miejsca zdarzenia

Decyzją sądu kierowca tira, który uczestniczył w wypadku z rowerzystą, objęty został policyjnym dozorem. Do zdarzenia doszło w miejscowości Święcice na drodze krajowej nr 92. Kierujący rowerem z ciężkimi obrażeniami ciała trafił do szpitala.
Fot. KPP Żyrardów. Policjanci przejrzeli zapis z kamer monitoringu miejskiego i nagrania z firm transportowych, dzięki czemu kierowca został zatrzymany.

W miejscowości Święcice (gmina Ożarów Mazowiecki, powiat warszawski zachodni) na drodze krajowej nr 92 miał miejsce wypadek drogowy. Ze wstępnych ustaleń policjantów będących na miejscu wynika, że doszło do potrącenia rowerzysty przez kierującego tirem. Kierowca po zdarzeniu nie zatrzymał się i odjechał z miejsca.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego przejrzeli zapis z kamer monitoringu miejskiego i nagrania z firm transportowych, dzięki czemu kierujący tirem jeszcze tej samej nocy został zatrzymany. Decyzją sądu został objęty policyjnym dozorem.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starych Babicach apelują do wszystkich użytkowników dróg, zarówno do kierowców, jak i niechronionych uczestników ruchu drogowego o rozwagę, ostrożność oraz respektowanie przepisów. Pamiętajmy, że przepisy, znaki drogowe, ograniczenia prędkości są po to, by się do nich stosować!

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Starych Babicach

Facebooktwitterredditpinterest