Co musi zawierać dobra polisa turystyczna? [MAT. PARTNERA]

Zagraniczny urlop to coś, na co czeka wielu Polaków. Koronawirus wydaje się opanowany, a europejskie kraje otwierają swoje granice dla przyjezdnych. Jeśli więc zamierzasz wybrać się na wypoczynek poza Polską, w tym tekście znajdziesz najważniejsze informacje o polisie turystycznej i jej działaniu.
Fot. mat. partnera. Na polisie turystycznej nie warto oszczędzać.

Gdzie kupić ubezpieczenie wakacyjne?

Obecnie nie ma lepszego miejsca niż Internet. Wystarczy tylko, że skorzystasz z jednego z ogólnodostępnych kalkulatorów ubezpieczeniowych. Twoim zadaniem będzie wpisanie do specjalnego formularza kilka informacji o sobie oraz planowanej podróży. Po chwili narzędzie nada Ci dostęp do listy ofert od najlepszych ubezpieczycieli. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o funkcjonowaniu kalkulatorów ubezpieczeń podróżnych: https://kalkulator.polisaturystyczna.pl/.

Wybierasz polisę? Sprawdź, co powinna zawierać

Musisz wiedzieć, że polisa polisie nierówna. Oznacza to, że niemal każdy produkt jest inny. Niezwykle istotne jest więc to, by dobrać ubezpieczenie do swoich indywidualnych potrzeb. Poniżej znajdziesz listę najważniejszych elementów, które koniecznie powinny znaleźć się w Twojej polisie turystycznej.

Koszty leczenia

Ten pakiet zagwarantuje Ci finansowanie leczenia poza granicami kraju. Pamiętaj, że w zagranicznych kurortach bardzo ciężko jest uzyskać pomoc od publicznych placówek zdrowia. Zazwyczaj w miejscowościach turystycznych dostępne są jedynie prywatne kliniki, których usługi są bardzo drogie. Z ubezpieczeniem nie będziesz musiał martwić się o fakturę za usługi medyczne.

OC

Każdemu czasami zdarzy się spowodować niebezpieczne zdarzenie. Jeśli podczas wypoczynku staniesz się sprawcą wypadku, w którym ucierpią osoby trzecie, ubezpieczyciel pomoże Ci uniknąć finansowych konsekwencji zdarzenia. Firma wypłaci odszkodowania ofiarom, a Ty nie zostaniesz obciążony kosztami. W sytuacji, gdy podczas wypadku będziesz pod wpływem alkoholu lub narkotyków, ubezpieczyciel może odmówić Ci pomocy.

NNW

Nieszczęśliwe wypadki zdarzają się zawsze i wszędzie. W sytuacji, gdy podczas urlopu ulegniesz tego typu zdarzeniu i Twój stan zdrowia znacznie się pogorszy, otrzymasz pomoc o towarzystwa ubezpieczeniowego. Zostaną Ci wypłacone środki, które będziesz mógł przeznaczyć na leczenie lub rehabilitację. W razie Twojej śmierci pieniądze trafią do rodziny lub innych upoważnionych osób.

Ochrona bagażu

Chaos panujący na lotniskach to idealne środowisko dla różnego rodzaju złodziei i oszustów. Utrata bagażu nie sprawi jednak, że zostaniesz bez pomocy w obcym kraju. W takiej sytuacji otrzymasz zwrot poniesionych kosztów. Pamiętaj jednak, by zbierać paragony oraz inne dowody zakupów. Bez nich ubezpieczyciel będzie mógł odmówić Ci udzielenia pomocy.

Zwrot poniesionych kosztów przy rezygnacji z podróży

Powodów rezygnacji z podróży może być wiele. W związku z tym bardzo dobrze będzie, jeśli zadbasz o to, by Twoja polisa była wyposażona w tego typu pakiet. Dzięki niemu nie zostaniesz na lodzie, gdy wakacje nie dojdą do skutku.

Jak widzisz, polisa turystyczna może chronić Cię w sposób kompleksowy. Musisz jedynie zadbać o jej zakres działania. Pamiętaj, że każda firma oferuje co innego i kluczowe jest dopasowanie konkretnego produktu do indywidualnych potrzeb. Nie próbuj też oszczędzać na polisie, ponieważ w kryzysowej sytuacji możesz tego pożałować. Koszt ubezpieczenia nie jest wysoki i naprawdę warto zainwestować w ochronę. W końcu nigdy nie wiesz, co może się wydarzyć.

Facebooktwitterredditpinterest