Pracownik chciał wynieść z marketu przeterminowany towar. Teraz grozi mu nawet 5 lat więzienia

Policjanci z Błonia zatrzymali pracownika jednej ze sklepów. Ochroniarz zauważył mężczyznę, gdy ten wychodził z wózkiem sklepowym wypełnionym artykułami spożywczymi od strony zaplecza.
Fot. ilustracyjne. HomeschoolingMinimalist/pixabay.com. Zdarzenie miało miejsce w jednym z marketów w Błoniu.

Było już po godzinie 22:00, gdy dyżurny komisariatu w Błoniu otrzymał zgłoszenie o kradzieży w jednym ze sklepów na terenie gminy. Na miejsce udali się policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. W rozmowie z ochroniarzem ustalili, że jeden z pracowników wyszedł od strony zaplecza z wózkiem sklepowym wypełnionym artykułami spożywczymi.

Obecny podczas interwencji pracownik wyjaśnił funkcjonariuszom, że zapakowany na wózek towar, ze względu na datę ważności, miał być lada dzień zutylizowany, a on chciał go jeszcze wykorzystać. Mężczyzna miał jednak świadomość, że artykuły te według procedur sklepowych nadal należą do marketu i uznawane są za pełnowartościowy towar.

Policjanci zatrzymali mężczyznę. – 38-latek usłyszał już zarzut kradzieży towaru o łącznej wartości 1 tys. złotych. Za popełnienie tego przestępstwa Kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd – poinformowała rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Starych Babicach podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja.

Źródło: Komenda Powiatowej Policji w Starych Babicach

Facebooktwitterredditpinterest