3 wskazówki, jak wybrać idealne zasłony [MAT. PARTNERA]

Wykończenie wnęki okiennej ma bardzo duże znaczenie dla wystroju danego pomieszczenia i komfortu życia domowników. Coraz większą popularność zyskują rolety wewnętrzne i zewnętrzne, ale jednocześnie nie maleje zainteresowanie tradycyjnym rozwiązaniem, jakim są nowoczesne zasłony gotowe.
Fot. mat. partnera. Zasłony do salonu to doskonała dekoracja.
  1. Zasłony gotowe czy szyte na miarę?
  2. Zasłony do salonu, kuchni i sypialni
  3. Nowoczesne zasłony a wystrój wnętrza

Zasłony zaciemniające pełnią funkcję dekoracyjną, a jednocześnie chronią domowników przed spojrzeniami sąsiadów i przechodniów. W zależności od materiału, z jakiego zostały wykonane, pozwalają również regulować poziom nasłonecznienia wnętrz.

Zasłony gotowe czy szyte na miarę?

Modne zasłony można powiesić w każdym pomieszczeniu – ich szeroki wybór sprawia, że każdy znajdzie opcję idealną do swojego domu. Gotowe zasłony na przelotkach lub na taśmie to wybór dopasowany do potrzeb osób, które lubią kompleksowe rozwiązania. Wystarczy je kupić w sklepie internetowym https://alena-firany.pl/zaslony-do-salonu.html i powiesić na karniszu, aby móc cieszyć się piękną i funkcjonalną dekoracją. Nie trzeba ich dodatkowo dopasowywać do okna lub przerabiać. Te zasłony łatwo dobierzesz do każdego okna, szczególnie do tego o typowych wymiarach.

Innym rozwiązaniem są zasłony szyte na miarę. Ich cechą charakterystyczną jest możliwość dowolnego dopasowania do wielkości okna i wystroju wnętrza. Każdy może sam wybrać długość i szerokość zasłony, jej wykończenie czy rodzaj obszycia. W tym wypadku trzeba jednak nastawić się na długi czas oczekiwania – realizacja zamówienia na zasłony szyte na miarę waha się od kilku dni do nawet kilku tygodni. Niestandardowe zasłony z pewnością znajdziesz w niejednym sklepie z tekstyliami domowymi.

Zasłony do salonu, kuchni i sypialni

Wybierając rodzaj zasłony, warto kierować się przeznaczeniem pomieszczenia, w którym zostaną zawieszone. Zasłony do salonu to doskonała dekoracja. Salon, który pełni jedynie funkcję pokoju dziennego i okazjonalnie gościnnego, nie wymaga specjalnego zaciemnienia. W tym wnętrzu zarówno firanki, jak i zasłony, są eleganckie i głównie ozdabiają salon. Inaczej jest w przypadku sypialni – tam istotne jest zaciemnienie pomieszczenia, dlatego wybór pada głównie na zasłony z grubych materiałów o gęstym splocie włókien. Wybierając ciężką zasłonę trzeba jednak zwrócić uwagę na kwestie estetyczne, ponieważ tego rodzaju osłony okna nie pasują do każdego wnętrza.

Nowoczesne zasłony a wystrój wnętrza

W przypadku zasłon ogromne znaczenie ma rodzaj wybranego materiału oraz jego kolor. Obecnie bardzo modne są zasłony szare w różnych odcieniach, które idealnie pasują do wnętrz w stylu skandynawskim, romantycznym, vintage, a nawet industrialnym. Chętnie wybierane są zasłony w barwach ziemi – kolor beżowy, brązowy, zielony i ecru to krzyk mody. Monotonię tych barw można przełamać, wybierając modele z ozdobami, np. kolorowym pasem czy dekoracyjną taśmą wykończeniową. W asortymencie czołowych dystrybutorów można znaleźć również wzorzyste osłony okien. Coraz chętniej wybierane są zasłony błyszczące oraz welwet wzór, który pojawia się na zasłonach w salonach w stylu glamour.

Kluczowe znaczenie ma również sposób montażu. Innego sposobu montażu wymagają zasłony na taśmie, a innego zasłona na przelotki lub na szelkach. Do każdego typu zasłon trzeba wybrać odpowiedni karnisz – podwójny, jeśli na oknie będą wisiały nie tylko zasłony, ale również firany, lub pojedynczy, jeśli wybór pada jedynie na zasłony. Odpowiednich produktów warto szukać w sklepach z asortymentem do wykańczania wnętrz.

Facebooktwitterredditpinterest