Bezczelna kradzież w Lesznie

Dzielnicowy z posterunku w Lesznie zatrzymał 62-letniego mężczyznę, który chwilę wcześniej ukradł rower. Zatrzymany był nietrzeźwy, a badanie alkomatem wykazało, że miał 2,2 promila alkoholu w organizmie.
Fot. KPP Żyrardów. Mężczyzna twierdził, że rower jest jego własnością, później jednak przyznał się do kradzieży.

Dyżurny komendy w Starych Babicach otrzymał zgłoszenie o kradzieży roweru. Jednoślad stał pod blokiem w Lesznie i nie był w żaden sposób zabezpieczony. Na miejsce udał się dzielnicowy z miejscowego posterunku. Policjant wstępnie ustalił okoliczności, w jakich doszło do przestępstwa, pokrzywdzona opisała wygląd utraconego jednośladu. Całe zajście zarejestrowały kamery monitoringu.

– Gdy pokrzywdzona składała zawiadomienie o przestępstwie, dzielnicowy podczas penetracji rejonu zauważył jadącego na rowerze mężczyznę, który odpowiadał przekazanemu opisowi. Policjant zatrzymał go do kontroli. 62-latek najpierw twierdził, że rower stanowi jego własność, później jednak przyznał się do kradzieży – opisuje rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Starych Babicach podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja.

Dzielnicowy zatrzymał mężczyznę. Podczas interwencji sprawdził jego stan trzeźwości. Badanie alkomatem wykazało, że miał 2,2 promila alkoholu w organizmie. Gdy wytrzeźwiał, usłyszał zarzut kradzieży, odpowie również za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości. Natomiast odzyskany jednoślad trafił ponownie do właścicielki.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Starych Babicach

Facebooktwitterredditpinterest