Karczemna awantura w błońskim sklepie. 23-latek zwyzywał i skopał policjantów

Policjanci z Błonia otrzymali zgłoszenie o awanturującym się kliencie w jednym ze sklepów. Podczas interwencji mężczyzna był agresywny w stosunku do funkcjonariuszy, jednego z nich kopnął w nogę, nie stosował się do wydawanych poleceń i wulgarnymi słowami znieważył mundurowych.
Fot. policja.pl. Za popełnienie przestępstw mężczyźnie grozi kara nawet do trzech lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu dyżurny komisariatu w Błoniu otrzymał zgłoszenie o kliencie, który w jednym ze sklepów wszczął awanturę. Na miejsce udali się policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Jednak przed ich przybyciem, mężczyzna zdążył uciec. W trakcie penetracji terenu mundurowi zauważyli awanturnika, którego rysopis odpowiadał ustalonemu wcześniej opisowi. Podjęli wobec niego interwencję.

– 23-latek od samego początku był agresywny w stosunku do policjantów, nie stosował się do wydawanych poleceń, słowami wulgarnymi znieważył interweniujących funkcjonariuszy i naruszył nietykalność cielesną jednego z nich kopiąc go w nogę. Mundurowi zatrzymali mieszkańca gminy – poinformowała rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Starych Babicach podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja.

Za popełnienie tych przestępstw Kodeks karny przewiduje karę nawet do trzech lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Starych Babicach

Facebooktwitterredditpinterest