Dwa śmiertelne wypadki w powiecie żyrardowskim

W ciągu ostatnich kilku dni w powiecie żyrardowskim doszło do dwóch tragicznych w skutkach wypadków. Jeden z nich miał miejsce na drodze krajowej nr 50, a drugi – w Starym Łajszczewie koło Puszczy Mariańskiej.
Fot. KPP Żyrardów. W wypadku w Wiskitkach zginął 86-letni kierowca.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło na drodze krajowej nr 50 w Wiskitkach. 86-letni kierowca opla zjeżdżając z autostrady A2 uderzył w bariery ochronne, a następnie w stojącą na poboczu naczepę dafa. W wyniku doznanych obrażeń, pomimo przeprowadzonej reanimacji, mężczyzna zmarł. Na miejscu wypadku czynności pod nadzorem prokuratora wykonywali policjanci z posterunku w Wiskitkach, technicy kryminalistyki oraz mundurowi z wydziału kryminalnego i ruchu drogowego żyrardowskiej komendy.

Z kolei w Starym Łajszczewie (gmina Puszcza Mariańska) zginął 39-letni mężczyzna. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący toyotą mieszkaniec gminy Puszcza Mariańska, jadąc od strony miejscowości Biernik, wypadł na łuku drogi i uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia, pomimo trwającej blisko godzinę reanimacji, mężczyzna zmarł na miejscu.

Policjanci z komendy w Żyrardowie przypominają kierowcom o zachowaniu szczególnej ostrożności. Podczas jazdy nie można zapominać o zagrożeniach, jakie można spotkać na drodze. Świadomość o niebezpiecznych sytuacjach może uchronić ich przed tragedią. Przede wszystkim należy pamiętać, że jazda po śliskiej czy nierównej nawierzchni wiąże się z ogromnym ryzykiem. Nigdy nie wiadomo, jak zachowa się pojazd po gwałtownym najechaniu na dziurę, konar drzewa, czy śliski kamień przykryty liśćmi. Drugą kwestią, która ma wpływ na bezpieczeństwo obok trudnych warunków pogodowych i terenowych, to zachowanie innych kierowców. Zmieniając pas ruchu lub wjeżdżając na skrzyżowanie, bez upewnienia się, czy z którejś strony nic nie nadjeżdża, mogą doprowadzić do zderzenia. Dlatego decydując się na jazdę, należy być cały czas czujnym i kierować się zasadą ograniczonego zaufania do innych użytkowników dróg. Trzeba także dostosować swoją jazdę do panujących warunków pogodowych

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żyrardowie

Facebooktwitterredditpinterest