Mieszkańcy sami dopadli złodzieja!

Policjanci pełniący służbę na terenie gminy Leszno zatrzymali mężczyznę, który włamał się do samochodu, a w drugim uszkodził klamkę. Zatrzymanie było możliwe dzięki natychmiastowej reakcji świadka.
Fot. TheDigitalWay/pixabay.com. W jednym z aut mężczyzna zniszczył klamkę.

Kilka minut po godzinie 16:00 dyżurny komendy w Starych Babicach otrzymał zgłoszenie o włamaniu do zaparkowanego samochodu. Do przestępstwa doszło na terenie gminy Leszno. Na miejsce natychmiast udali się policjanci pełniący służbę ponadnormatywną w tym rejonie. Jak ustalili funkcjonariusze, przechodzący nieopodal zaparkowanych pojazdów mężczyzna w pewnym momencie wybił w aucie szybę i ukradł m.in. znajdujące się w środku pieniądze, natomiast w drugim aucie uszkodził klamkę, po czym zaczął uciekać.

Wszystko to zauważył świadek, który natychmiast powiadomił dyżurnego oraz przebywających w pobliżu znajomych. Wśród nich byli także właściciele uszkodzonych aut. Mężczyźni ruszyli za 33-latkiem, uniemożliwiając mu ucieczkę. Policjanci zatrzymali mężczyznę, który był nietrzeźwy.

– Badanie alkomatem wykazało, że miał 2 promile alkoholu w organizmie. Gdy wytrzeźwiał, usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem i uszkodzenia mienia. Za popełnienie tych przestępstw Kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności – poinformowała rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Starych Babicach podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Starych Babicach

Facebooktwitterredditpinterest