Dochodziła godzina 12:00, gdy policjanci z Leszna i Kampinosu podczas wspólnego patrolu zauważyli samochód, którego kierowca nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. Zatrzymali go do kontroli drogowej. Podczas interwencji sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Badanie alkomatem wykazało, że miał dwa promile alkoholu w organizmie.
– W trakcie kontroli okazało się jeszcze, że pojazd, którym się poruszał, nie został poddany badaniu technicznemu w wyznaczonym terminie, dwa lata wcześniej został zatrzymany mu dowód rejestracyjny, a do tego nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej – poinformowała rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Starych Babicach podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja.
Za popełnione wykroczenia 69-latek został ukarany mandatem karnym. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy oraz skierowali wniosek do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Mężczyzna odpowie jeszcze za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za popełnienie tego przestępstwa kodeks karny przewiduje karę do dwóch lat pozbawienia wolności.
Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Starych Babicach
Czytaj też:



