Duży pożar w błońskiej kamienicy [FOTO]

W jednej z kamienic przy ul. Warszawskiej wybuchł pożar. Nikomu nic się nie stało, ale trzeba było ewakuować mieszkańców.
Fot. Ochotnicza Straż Pożarna Ożarów Mazowiecki. W gaszeniu ognia wzięło udział kilka zastępów straży.

Do zdarzenia doszło we wtorek 12 października, około godziny 21.00. Strażacy zostali zaalarmowani o pożarze, który wybuchł w kamienicy przy ul. Warszawskiej w Błoniu. Na miejscu pojawiły się zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Błoniu oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Błoniu, Ożarowie Mazowieckim, Górnej Wsi i Bieniewicach, a także pogotowie ratunkowe, gazowe, straż miejska i policja.

– Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że palą się komórki lokatorskie zlokalizowane obok kamienicy – poinformował nas oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Błoniu st. kpt. Kazimierz Jaworski.

W wyniku pożaru komórek doszło do zapalenia się klatki schodowej w kamienicy. Tuż przed przyjazdem strażaków budynek samodzielnie opuściło około 20, a trzy osoby trzeba było ewakuować przy pomocy drabiny przestawnej, ponieważ wydostanie się z budynku przez klatkę schodową nie było możliwe ze względu na duże zadymienie.

W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Ożarowie Mazowieckim

Facebooktwitterredditpinterest

2 komentarzy dla “Duży pożar w błońskiej kamienicy [FOTO]