Zniszczył 7 samochodów, bo „miał taką chęć”

Policjanci z Ożarowa Mazowieckiego zatrzymali mężczyznę, który żelazną podkową zniszczył karoserię siedmiu aut. W jednym z samochodów otworzył drzwi i wyrwał kierującej telefon, po czym uciekł.
Fot. KPP Stare Babice. Mężczyzna stwierdził, że niszczył samochody, bo „miał taką chęć”.

Około godziny 8.00 rano dyżurny komisariatu w Ożarowie Mazowieckim otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie zatrzymującym auta na jednej z ulic w Jawczycach. Żelazną podkową walił w samochody, uszkadzając karoserię. W ten sposób zniszczył siedem aut. Dodatkowo w jednym z nich otworzył drzwi i wyrwał kobiecie telefon, po czym uciekł. Na miejsce natychmiast udali się policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego oraz dzielnicowy. Funkcjonariusze ustalili rysopis mężczyzny i ruszyli na penetrację terenu. Chwilę później zauważyli w pobliskich polach człowieka o podanym przez świadków wyglądzie.

– Policjanci zatrzymali 34-latka. W rozmowie z nimi oświadczył, że uszkodził pojazdy, bo miał taką chęć, a telefon ukradł, bo chciał zadzwonić. Został doprowadzony do komisariatu, gdzie usłyszał zarzuty uszkodzenia pojazdów i kradzieży – poinformowała rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Starych Babicach podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja.

Prokurator po zapoznaniu się z zebranym przez funkcjonariuszy materiałem dowodowym, objął go policyjnym dozorem.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Starych Babicach

Facebooktwitterredditpinterest