Warszawski Gocław jest na plus! Daj szansę Pradze! [MAT. PARTNERA]

Gocław, jak i cała Praga, przechodzi swój renesans. Powstają tu nowe inwestycje, infrastruktura miejska jest rozbudowywana, dlatego też mieszkania zyskują na wartości. Wyjaśniamy, dlaczego warto zainwestować w Gocławiu.
Fot. mat. partnera.

Osoby, które chcą kupić mieszkanie w Warszawie, zazwyczaj w pierwszej kolejności sprawdzają Mokotów, Żoliborz, Ursynów czy Ursus. Ceny mieszkań w tych lokalizacjach są jednak bardzo wysokie, a liczba mieszkań ograniczona. Dziś przedstawimy kilka zalet Pragi, a dokładnie Gocławia, który prężnie się rozwija i może być świetnym miejscem do zamieszkania.

Plusy Gocławia

Gocław to osiedle w dzielnicy Praga-Południe. Składa się z kilku mniejszych osiedli: Iskra, Jantar, Orlik, Wilga, Kępa Gocławska i Przyczółek Grochowski. Deweloperzy już jakiś czas temu dostrzegli potencjał w tej części Warszawy, dlatego też na gocławskich osiedlach pojawiają się nowoczesne budynki mieszkalne. Gocław był kojarzony z blokowiskami, natomiast dziś oferuje znacznie więcej swoim mieszkańcom. To wygodne miejsce do mieszkania ze względu na lokalizację, dobrą infrastrukturę i bliskość terenów zielonych.

Lokalizacja Gocławia umożliwia szybkie przedostanie się do innych dzielnic Warszawy, liczne połączenia tramwajowe i autobusowe dają komfort wyboru środka transportu. Z Gocławia dość sprawnie dostaniemy się do stacji metra czy też tramwajem dojedziemy bez korków do centrum w niecałe 20 minut.

Na Gocławiu nie brakuje rekreacji: Park nad Balatonem, rezerwat Olszynka Grochowska czy kąpielisko Wodnik. Bardzo blisko jest Stadion Narodowy i Teatr Powszechny oraz modna część Pragi – Praskie Centrum Koneser. Gocław graniczy z klimatyczną Saską Kępą, z kolei na Bulwary Wiślane można dostać się w kilkanaście minut.

Gocław dla aktywnych

Na Gocławiu nie brakuje ścieżek rowerowych, siłowni plenerowych i klubów sportowych. Jeśli sami jesteście fanami sportu, z pewnością znajdziecie tu różne możliwości trenowania. Ze względu na to, Gocław jest też dobrym miejscem dla rodzin z dziećmi. Dzielnica oferuje liczne zajęcia w domu kultury oraz w szkołach i placówkach sportowych.

Ceny mieszkań na Gocławiu nie odstraszają tak bardzo jak ceny mieszkań np. na Żoliborzu. Warto mieć na uwadze to, że Gocław prężnie się rozwija, zmienia się również kultura mieszkania w tych okolicach i coraz częściej Gocław wybierają osoby młode, aktywne, energiczne, planujące założenie rodziny.

Zamykanie się na modne dzielnice Warszawy podczas szukania mieszkania do kupienia, może ograniczyć poznanie innych opcji. Gocław – zanim skreślimy go z listy potencjalnych miejsc – warto dobrze poznać i przede wszystkim poczuć komfort mieszkania w miejscu, z którego w zasadzie wszędzie jest blisko.

Więcej informacji na temat mieszkań w tej dzielnicy można znaleźć na stronie: https://www.profbud.info/mieszkania-goclaw.  

Facebooktwitterredditpinterest