Oświetlą rondo na drodze nr 579

Rondo w Kuklówce Radziejowickiej wreszcie zostanie oświetlone. Nie stanie się to jednak wcześniej niż pod koniec lutego.
Fot. ilustracyjne/gov.pl. Rondo w Kuklówce ma zostać oświetlone już za kilka tygodni.

Kierowcy mają możliwość podróżowania przebudowaną drogą wojewódzką nr 579 od listopada 2020 roku. Drogowcy zmodernizowali odcinek o długości 11,5 km na terenie gminy Grodzisk Mazowiecki i Radziejowice. Problemem jest jednak oświetlenie, a właściwie jego brak, szczególnie dotkliwy na rondzie przy szkole w Kuklówce Radziejowickiej. – Patrząc w lusterko, ledwo widać jadące za mną auta – skarży się nasz czytelnik pan Mirosław. Mieszkańcy i kierowcy wielokrotnie zgłaszali potrzebę oświetlenia w Urzędzie Gminy w Radziejowicach. Wreszcie pojawiła się szansa, że doczekają się.

Interwencję w tej sprawie do zarządcy trasy, czyli Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich (MZDW) zgłosiły władze Radziejowic. – Instalacja odbiorcza podmiotu przyłączanego tj. lampy oświetlające rondo wymagają przyłączenia do sieci dystrybucyjnej PGE. Z ostatnich informacji telefonicznych, jakie otrzymaliśmy od przedstawiciela MZDW wynika, iż PGE określiło najwcześniejszy termin przyłączenia oświetlenia ulicznego (…) na dzień 28.02.2022 rok – czytamy na oficjalnej stronie gminy Radziejowice. Jest więc szansa, że w marcu kierowcy będą mogli poruszać się na oświetlonej, a tym samym bezpieczniejszej drodze.

Facebooktwitterredditpinterest