Najpierw dachowanie, potem lądowanie w kanale i utonięcie. Nie żyje młoda kobieta

Na drodze wojewódzkiej nr 575 pod Sochaczewem miał miejsce dramatyczny wypadek. Zginęła młoda kobieta.
Fot. KP PSP Sochaczew. W wypadku zginęła jedna osoba.

Do zdarzenia doszło w środę, 2 lutego, po godzinie 16.00. Do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze wojewódzkiej nr 575 w Arciechowie (gmina Iłów, powiat sochaczewski). – Z informacji uzyskanej od osoby zgłaszającej wynikało, że w kanale wodnym Jeżówka leży samochód osobowy – podali strażacy z sochaczewskiej komendy.

Do zdarzenia zostały zadysponowane dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej (JRG) w Sochaczewie oraz zastępy z Ochotniczych Straży Pożarnych (OSP) z Kamiona i Iłowa. Po dojeździe na miejsce strażacy potwierdzili informacje ze zgłoszenia. W kanale na dachu leżał samochód osobowy opel astra zanurzony do połowy w wodzie. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia oraz wydobyciu pojazdu z kanału przy użyciu wciągarki samochodowej. W aucie znajdowała się młoda, nieprzytomna kobieta, którą ewakuowano i przekazano zespołowi ratownictwa medycznego. Jednocześnie strażacy w kombinezonach do pracy w wodzie przeszukali dno kanału, ale nie znaleźli innych osób.

Niestety, prowadzona przez przez około godzinę przez zespół ratownictwa medycznego resuscytacja krążeniowo-oddechowa nie przyniosła rezultatu. Kobieta zmarła. Dalsze czynności na miejscu prowadziła policja. Działania ratownicze prowadziło siedmiu strażaków PSP i dziesięciu strażaków OSP.

Źródło: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie

Facebooktwitterredditpinterest