O tragicznej śmierci młodego mężczyzny poinformowała społeczność Szkoły Głównej Handlowej (SGH).
„Dotarła do nas tragiczna wiadomość. 1 marca w obwodzie kijowskim w wyniku odniesionych ran zmarł Oleksii Morklianyk, student studiów I stopnia SGH. Samochód, którym się przemieszczał, został trafiony odłamkami pocisku.
Jesteśmy zszokowani tą informacją. (…)
Władze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie wraz z całą społecznością akademicką składają Rodzinie, Krewnym i Przyjaciołom Oleksiia wyrazy najgłębszego współczucia.
My, Wspólnota SGH, nie godzimy się z tą stratą” – napisano w komunikacie.
Z kolei ukraiński absolwent SGH Petro B. Kocherhan w serwisie społecznościowych LinkedIn zwrócił się z dramatycznym apelem do społeczności międzynarodowej o pomoc w zatrzymaniu rosyjskiej machiny wojennej. Jednocześnie podziękował przyjaciołom na całym świecie, a także Polakom za okazaną pomoc:
„Chciałbym podziękować wszystkim moim międzynarodowym przyjaciołom za nieustające wsparcie, które bardzo odczuwamy i doceniamy! Specjalne podziękowania dla Polski, która obecnie robi dla Ukrainy to, czego nikt nie zrobił dla Polski w 1939 roku. Dziękujemy!”.
Źródło: Gazeta SGH
Czytaj też:



