Pod Błoniem powstanie nowy przystanek kolejowy!

Mieszkańcy naszego regionu zyskają dodatkowy dostęp do kolei. Na nowym przystanku w Rokitnie, między Błoniem a Płochocinem, będzie się zatrzymywało około 80 pociągów.
Fot. Piotr Sawczuk/PKP PLK S.A. Nowy przystanek powstanie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 720.

Środki na realizację inwestycji pochodzą z Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025. Po wybudowaniu przystanku, podróż koleją z Rokitna w kierunku Warszawy, Mińska Mazowieckiego, Siedlec, Otwocka, Łowicza, czy Sochaczewa umożliwi ok. 80 pociągów w ciągu doby.

– Rządowy program budowy lub modernizacji przystanków kolejowych zwiększa dostęp do kolei. Również na Mazowszu, nowy przystanek w Rokitnie ułatwi komunikację. Dla mieszkańców podwarszawskich miejscowości dojazd koleją do szkół i pracy będzie możliwy już za kilkanaście miesięcy – mówi Andrzej Bittel, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, pełnomocnik rządu ds. przeciwdziałania wykluczeniu komunikacyjnemu.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę o wartości ok. 14 mln zł netto z wykonawcą robót – Domost sp. z o.o. W Rokitnie, w okolicy przejazdu kolejowo-drogowego na ul. Nowakowskiego w ciągu drogi wojewódzkiej nr 720, powstaną dwa nowe jednokrawędziowe perony o długości 200 metrów. Przewidziano wiaty, ławki, czytelne oznakowanie, tablice informacyjne i gabloty z rozkładem jazdy. Energooszczędne oświetlenie LED zapewni lepszą orientację także po zmroku. Osobom o ograniczonej możliwości poruszania dostęp do pociągów ułatwi pochylnia. Na potrzeby rowerzystów ustawione zostaną stojaki rowerowe.

Zadanie będzie realizowane w formule „projektuj i buduj”. Rozpoczęcie robót zaplanowano jeszcze w tym roku, a zakończenie w 2023 r.

Źródło: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A

Facebooktwitterredditpinterest