Aresztowany za usiłowanie zabójstwa

Zarzut usiłowania zabójstwa usłyszał 55-latek zatrzymany przez grodziskich policjantów. Pijany mężczyzna wpadł w ręce funkcjonariuszy tuż po awanturze z partnerką, w czasie której zranił ją nożem.
Fot. KPP Grodzisk Mazowiecki. Podczas zatrzymania 55-atek miał 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci grodziskiej komendy zostali wezwani na interwencję do jednego z domów w Milanówku, gdzie miało dojść do awantury między dwiema osobami. Na miejscu funkcjonariusze zastali kobietę z ranami klatki piersiowej, której była już udzielana pomoc medyczna. Ranna w poważnym stanie trafiła do szpitala. Policjanci szybko zebrali informacje o okolicznościach zdarzenia. Ustalili, że kobietę zranił nożem jej partner, z którym razem piła alkohol. Mężczyzny nie było już na miejscu.

– Po krótkich poszukiwaniach policjanci zatrzymali podejrzanego w jego miejscu zamieszkania i osadzili w celi grodziskiej komendy. 55-latek miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej, gdzie usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa – poinformowała rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim asp. sztab. Katarzyna Zych.

Na wniosek prokuratury, grodziski sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Popełnione przez zatrzymanego mężczyznę przestępstwo zagrożone jest nawet dożywotnim pozbawieniem wolności.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Mazowieckim

Facebooktwitterredditpinterest