Śmiertelny wypadek pod Żabią Wolą. Jeden z kierowców miał 2,5 promila i odebrane prawo jazdy [FOTO]

W Wycinkach Osowskich doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Po zderzeniu dwóch aut, w wyniku odniesionych obrażeń, jeden z kierowców zmarł.
Fot. Ochotnicza Straż Pożarna Żelechów. W wyniku odniesionych obrażeń jeden z kierowców zmarł.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 28 maja po godzinie 22.00. W Wycinkach Osowskich (gmina Żabia Wola) zderzyły się dwa samochody osobowe: nissan i audi. Na miejsce natychmiast przybyły służby ratunkowe: policja, pogotowie i cztery zastępy straży pożarnej – z OSP Żelechów i Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Grodzisku Mazowieckim. Wezwano również Lotnicze Pogotowie Ratunkowe (LPR), jednak ostatecznie je odwołano.

– Nasze działania polegały na uwolnieniu zakleszczonego kierowcy oraz udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy obydwu kierowcom. Niestety po ewakuacji uwięzionego poszkodowanego doszło do NZK (Nagłe Zatrzymanie Krążenia). Mimo szybko wdrożonej RKO (Resyscytacja Krążeniowo Oddechowej) prowadzonej przez kilku ratowników nie udało się ostatecznie przywrócić czynności życiowych – opisali akcję ratunkową druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Żelechowie.

Serwis TVN Warszawa poinformował, że zmarły to mężczyzna w wieku około 60 lat, podróżował nissanem. Natomiast kierowca audi trafił do szpitala. Był pijany, miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Z kolei strażacy z Żelechowa poinformowali, że mężczyzna ten wcześniej miał odebrane prawo jazdy za kierowanie pod wpływem narkotyków.

Szczegółowe przyczyny i okoliczności wypadku będą ustalać policjanci.

Źródło: Ochotnicza Straż Pożarna Żelechów, TVN Warszawa

Facebooktwitterredditpinterest