Dramatyczny w skutkach pożar w Pruszkowie. Dwie osoby nie żyją [FOTO]

Dwie osoby zginęły, a 30 trzeba było ewakuować – to skutki pożaru, który wybuchł w jednej z pruszkowskich kamienic. Dokładne przyczyny tego tragicznego zdarzenia na razie nie są znane.
Fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Piastowie. Pożar gasiło 14 jednostek straży pożarnej.

Zdarzenie miało miejsce w sobotę, 18 czerwca. Tuż przed północą w kamienicy przy ul. Komorowskiej 9 w Pruszkowie wybuchł pożar. Ogień pojawił się na ostatniej kondygnacji i na poddaszu.

Na miejsce natychmiast zadysponowano służby ratunkowe: policję, straż miejską, kilka karetek pogotowia ratunkowego, pogotowie energetyczne i 14 zastępów straży pożarnej – m.in. z Pruszkowa, Brwinowa, Biskupic, Żółwina, Moszny, Piastowa, Nadarzyna, Młochowa, Nowej Wsi, Falent, Raszyna. Lądował również helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety, dwie osoby zginęły, jak poinformował serwis fakt.pl, to 70-letnia kobieta i jej 48-letni syn. Trzech mieszkańców zostało rannych, 30 trzeba było ewakuować. Część z nich została zakwaterowana w miejscowym hotelu, pozostali trafili do rodzin.

Akcja ratunkowa trwała do rana. Na miejscu był obecny prezydent Pruszkowa Paweł Makuch.

Okoliczności tego tragicznego zdarzenia będą badać policjanci z komendy w Pruszkowie oraz prokurator. Natomiast inspektorzy nadzoru budowlanego sprawdzają, czy kamienica będzie mogła zostać ponownie zasiedlona.

Foto: Ochotnicza Straż Pożarna w Brwinowie

Facebooktwitterredditpinterest