Pomysł na weekend: park wodny w Julinku. Otwarcie już w sobotę! [FOTO]

W podwarszawskim Julinku powstaje park wodny pod gołym niebem. Atrakcji nie zabraknie dla całej rodziny.
Fot. mat. prasowe. Park zostanie uroczyście otwarty w sobotę, 25 czerwca.

Budowa parku wodnego pod gołym niebem w Julinku, trwająca od listopada 2021 roku, właśnie dobiega końca. Już niebawem do dyspozycji turystów z całej Polski oddane zostaną takie atrakcje jak m.in. strefa basenowa poziomowana do głębokości dwóch metrów, pięć zjeżdżalni o łącznej długości 167 metrów, cztery kurtyny wodne czy dziesięć armatek wodnych. Na terenie parku znajdzie się także tzw. spray park, czyli strefa rekreacyjna z niewielką ilością wody, która zaprojektowana została w taki sposób, aby korzystać z niej mogły także dzieci z ograniczoną mobilnością. Dostępnych będzie również kilka punktów gastronomicznych. Na terenie obiektu znajduje się także duży, wygodny, bezpłatny parking. Wszystko to na powierzchni 20 tys. mkw.

Obiekt powstał z poszanowaniem środowiska, a projektanci zastosowali wiele rozwiązań funkcjonalnych pozwalających na znaczącą oszczędność wody i energii elektrycznej. Będzie to pierwsze tego typu miejsce w okolicy, a dzięki dostępnej na miejscu bazie noclegowej, atrakcja przyciągnie turystów z całej Polski.

– Wszystkie osoby zaangażowane w projekt, w ciągu ostatnich kilku miesięcy wykonały fantastyczną pracę. Cieszymy się, że wraz z początkiem wakacji, powitamy pierwszych gości. Jesteśmy przekonani, że park wodny w Julinku stanie się dużym hitem wśród odwiedzających w każdym wieku – przekonuje Karina Jarecka, kierownik działu marketingu Julinek Park. I dodaje: – To pierwsza tego typu atrakcja w okolicy. Idealna na szybki wypad z miasta na krótkie wakacje – będzie można tutaj wypocząć na leżaku, ale też rozerwać się i spędzić aktywnie czas, pływając i korzystając np. ze zjeżdżalni. Dodatkowo na terenie parku wodnego dostępnych będzie aż pięć punktów gastronomicznych z różnorodną kuchnią i letnimi drinkami.

Otwarcie parku wodnego zaplanowano na sobotę, 25 czerwca.

Julinek Park to miejsce aktywnej zabawy, zlokalizowane w Lesznie, na terenie dawnej bazy cyrkowej. Na obszarze prawie 30 ha dostępny jest szereg atrakcji, w tym m.in. największy w regionie park linowy zbudowany na naturalnym drzewostanie, ścianka wspinaczkowa, wesołe miasteczko, kraina dmuchańców, pole do minigolfa czy ekologiczny plac zabaw. Do dyspozycji gości jest także wypożyczalnia rowerów i nowoczesnego sprzętu sportowego, strefa restauracji i punktów gastronomicznych oraz obiekt noclegowy B&B Julinek Park dysponujący sześćdziesięcioma komfortowymi pokojami oraz apartamentami rodzinnymi. Julinek Park to także miejsce występów cyrkowych i teatralnych znanych artystów z telewizyjnych talent-show, cyrkowców, akrobatów i aktorów.

Źródło: Informacja prasowa

Facebooktwitterredditpinterest