Z zazdrości o byłą partnerkę zaatakował nożem

Policjanci z komisariatu w Ożarowie Mazowieckim zatrzymali mężczyznę po tym, jak ugodził swojego znajomego nożem w brzuch. 33-latek miał 2,6 promila alkoholu w organizmie.
Fot. KPP Stare Babice. Mężczyźnie grozi kara od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności.

Kilka minut po godzinie 11.00 dyżurny komisariatu w Ożarowie Mazowieckim otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że jeden z mieszkańców został ugodzony nożem. Na miejsce natychmiast został skierowany policyjny patrol. Funkcjonariusze zastali na posesji mężczyznę i zgłaszającą kobietę.

Jak ustalili mundurowi, ich wspólny znajomy ugodził nożem pokrzywdzonego w brzuch, po czym uciekł. Policjanci niezwłocznie ustalili jego rysopis i do czasu przyjazdu karetki pogotowia poznali wstępnie przebieg zdarzenia. Pomiędzy mężczyznami doszło do nieporozumienia, w trakcie którego 33-latek w akcie zazdrości o byłą partnerkę ranił w brzuch swojego kompana przy użyciu noża. Obaj byli nietrzeźwi.

– Policjanci kilka minut później w pobliskich zaroślach zatrzymali 33-latka i osadzili go w policyjnej celi, gdzie przebywał do czasu wytrzeźwienia. W chwili zatrzymania miał 2,6 promila alkoholu w organizmie – poinformowała rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Starych Babicach podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja.

Pokrzywdzony został opatrzony przez ratowników medycznych i przewieziony do szpitala. Zebrany w sprawie materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutu „naruszenia czynności narządu ciała pokrzywdzonego”. Mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstwa. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnienie tego przestępstwa Kodeks karny przewiduje karę od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności.

Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Starych Babicach

Facebooktwitterredditpinterest