Pomysł na weekend: letnie baseny przy ul. Inflanckiej [FOTO]

Nowy basen sportowy, zjeżdżalnia, gejzery i odnowione boisko do siatkówki – to atrakcje, z których można korzystać przy ul. Inflanckiej. To kolejny obiekt na świeżym powietrzu w Warszawie, który został odmieniony i przebudowany.
Fot. um.warszawa.pl. Przebudowa w ośrodku Inflancka trwała prawie rok.

– Bardzo się cieszę, że przebudowa basenów w ośrodku Inflancka przebiegła zgodnie z planem, a warszawianki i warszawiacy mogą korzystać z tej sportowo-wypoczynkowej przestrzeni w sercu naszego miasta. Zapraszam tu szczególnie w upalne, wakacyjne dni – powiedziała podczas otwarcia zmodernizowanego obiektu w lipcu wiceprezydentka Warszawy Renata Kaznowska.

Prace modernizacyjne rozpoczęły się zaraz po sezonie letnim 2021 roku. Całkowicie przebudowano basen zewnętrzny o długości 25 metrów z częścią relaksacyjną, zamontowano 50-metrową zjeżdżalnię oraz dodatkowe atrakcje wodne (gejzery, masaże). Udało się także wygospodarować miejsce na foodtrucki, gdzie można coś zjeść i napić się zimnych napojów.

Również otoczenie odnowionego basenu się zmieniło. Postawiono nowe ogrodzenie i położono chodniki, zamontowano nowoczesne nagłośnienie, monitoring, system nawadniania terenów zielonych oraz przygotowano piaszczystą i trawiastą plażę, a także boisko do piłki plażowej o wymiarach 8 m x 16 m, które powstało w miejsce asfaltowego.

W ramach przebudowy dostosowano obiekt do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Zamontowano pochylnie, usunięto bariery architektoniczne, a brodzik przed wejściem na plażę basenową został przystosowany do przejazdu wózka inwalidzkiego. Zmodernizowany kompleks oddano do użytku 1 lipca. Inwestycja pochłonęła 6,6 mln zł

Więcej informacji znajduje się TUTAJ.

Źródło: um.warszawa.pl

Facebooktwitterredditpinterest