Uwaga! Od niedzieli zmiana rozkładu jazdy Kolei Mazowieckich

Od niedzieli, 4 września wejdzie w życie kolejna czasowa zmiana rozkładu jazdy. Będzie obowiązywać do 5 listopada.
Fot. Koleje Mazowieckie. Zmieniony rozkład jazdy będzie obowiązywać przez dwa miesiące.

Najważniejsze zmiany na poszczególnych liniach:

R1 Warszawa – Skierniewice

W dniach 1-2 października, ze względu na budowę wiaduktu drogowego w Pruszkowie, na odcinku Warszawa Włochy – Pruszków, ruch pociągów będzie prowadzony jednotorowo. Ponadto ze względu na prace na innych liniach, rozkład jazdy ulegnie zmianom.

R2 Warszawa – Łuków

Ze względu na planowaną budowę tunelu drogowego w stacji Sulejówek Miłosna w dniach 3-31 października ruch pociągów na odcinku Warszawa Rembertów – Sulejówek Miłosna będzie prowadzony po jednym torze. Część składów Kolei Mazowieckich (KM) zostanie odwołana, wybrane pociągi będą kursowały z Mińska Mazowieckiego i Mrozów do stacji Sulejówek Miłosna. Za wybrane połączenia zostanie uruchomiona Zastępcza Komunikacja Autobusowa (ZKA) na odcinku Warszawa Rembertów – Sulejówek Miłosna. Bilety KM będą również honorowane w dni robocze w pociągach PKP IC w relacji:

11112 Sulejówek Miłosna 7:19 – Warszawa Wschodnia 7:33;

12121 Warszawa Wschodnia 17:26 – Sulejówek Miłosna 17:41.

R3 Warszawa – Łowicz Główny

Na linii kontynuowane będą prace związane z przebudową stacji Ożarów Mazowiecki. Dodatkowo pojawią się utrudnienia związane z przebudową systemu sterowania ruchem kolejowym oraz prace utrzymaniowo-naprawcze. Niestety, wszystkie te prace spowodują ogromne utrudnienia dla pasażerów, odwołanie części pociągów, wydłużenie czasów przejazdu, częste zmiany rozkładów jazdy oraz uruchomienie uzupełniającej ZKA.

R6/R60 Warszawa – Szulborze Wielkie

W związku z wymianą podkładów na obiektach inżynieryjnych w dniach:

21-27 września na odcinku Tłuszcz – Łochów;

28 września – 11 października na odcinku Łochów – Sadowne Węgrowskie;

wystąpią utrudnienia w kursowaniu ruchu pociągów. Dodatkowo z uwagi na nocną przerwę technologiczną za ostatnie dwa pociągi do Tłuszcza zostaną zastąpione ZKA od Zielonki/Wołomina Słonecznej. Od 19 września zostanie wydłużona relacja pociągów kursujących do/z po. Szulborze Wielkie do/z stacji Czyżew.

R7 Warszawa – Dęblin

Ze względu na planowane w dniach 4-10 września włączenie nowego odcinka torów pomiędzy przystankami Warszawa Olszynka Grochowska i Warszawa Gocławek, ruch pociągów na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Wawer będzie prowadzony po jednym torze. Część pociągów zostanie odwołana, a pozostałe będą kursować według zmienionego rozkładu jazdy.

Tabele rozkładu jazdy znajdują się TUTAJ.

Źródło: Koleje Mazowieckie

Facebooktwitterredditpinterest