Tragiczna śmierć 42-latki na drodze

Policjanci prowadzą czynności, które mają wyjaśnić przyczynę i okoliczności tragicznego wypadku, w którym śmierć poniosła 42-letnia rowerzystka. Apelują też do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności.
Fot. KPP Żyrardów. Kobieta, która zginęła, miała 42 lata.

W środę, 19 października, około godziny 17.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie otrzymał informację o zdarzeniu drogowym na drodze wojewódzkiej nr 719.

– Skierowani na miejsce wypadku policjanci wstępnie ustalili, że doszło do potrącenia rowerzystki przez kierującego pojazdem ciężarowym. Pomimo udzielenia pomocy cyklistce, 42-letnia kobieta niestety zmarła na miejscu zdarzenia. Kierowca ciężarówki był trzeźwy – poinformowała sierż. Julia Szczygielska z żyrardowskiej komendy.

Na czas wyjaśniania okoliczności wypadku kierowcy podróżujący drogą wojewódzką nr 719 musieli liczyć się z utrudnieniami, ruch w tym miejscu odbywał się bowiem wahadłowo.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności. Wcześniej zapadający zmrok prowadzi do mniejszej widoczności na drodze. – Pamiętajmy o odpowiednim oświetleniu jednośladu. Piesi poruszający się po drodze poza obszarem zabudowanym powinni używać elementów odblaskowych. Do kierowców apelujemy o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas wyprzedzania innego uczestnika ruchu drogowego, a podczas wyprzedzania roweru o zachowanie odstępu min. 1 m – przypominają mundurowi.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Żyrardowie

Facebooktwitterredditpinterest