Kradzież sklepowa w Lesznie. Sprawca był poszukiwany przez sąd

Dyżurny komendy w Starych Babicach otrzymał zgłoszenie o kradzieży w jednym ze sklepów na terenie gminy Leszno. Okazało się, że sprawca był poszukiwany przez sąd.
Fot. ilustracyjne/Policja mazowiecka. Mężczyzna na 20 dni trafił do aresztu śledczego, gdzie będzie odbywać karę pozbawienia wolności.

Około godziny 14.00 dyżurny komendy w Starych Babicach otrzymał wezwanie na interwencję w związku z kradzieżą. W jednym ze sklepów został zatrzymany mężczyzna, który przekroczył linię kas z towarem, za który nie zapłacił. Na miejsce udali się policjanci z kampinoskiego ogniwa patrolowo-interwencyjnego.

– Jak ustalili funkcjonariusze, 64-latek w ostatnich dniach w podobny sposób usiłował opuścić sklep na terenie Warszawy. Nieuczciwy klient został zatrzymany przez policjantów. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd – poinformowała rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Starych Babicach podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja. Nadzór nad tym postępowaniem prowadzi Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Mazowieckim.

Podczas legitymowania okazało się, że mężczyzna był poszukiwany. Na 20 dni trafił do aresztu śledczego, gdzie będzie odbywać karę pozbawienia wolności. Tylko jednego dnia policjanci z Kampinosu, Ożarowa Mazowieckiego i Starych Babic zatrzymali sześć osób, na których sądy wystawiły nakazy doprowadzenia do aresztu śledczego. Jeden z poszukiwanych mężczyzn w jednostce penitencjarnej spędzi najbliższe trzy lata i sześć miesięcy.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Starych Babicach

Facebooktwitterredditpinterest