Śmiertelne potrącenie w Błoniu, wypadek w Ożarowie, zdarzenia w Lesznie i Kampinosie

W ciągu ostatnich dni służby ratunkowe musiały kilkakrotnie interweniować na terenie powiatu warszawskiego zachodniego. W Błoniu śmiertelnie potrącona została piesza, w Ożarowie Mazowieckim czołowo zderzyły się ze sobą dwa samochody, a w Kampinosie i Lesznie doszło do nagłego zatrzymania krążenia.
Fot. Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza w Błoniu. Mimo podjętej akcji reanimacyjnej, w wypadku w Błoniu zginęła kobieta.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło w niedzielę, 8 stycznia. Kilka minut po godzinie 19.00 na ul. Grodziskiej w Błoniu kobieta przechodziła przez jezdnię w miejscu nieoznaczonym jako przejście dla pieszych. Została potrącona przez kierowcę fiata pandy. W wyniku odniesionych obrażeń i pomimo podjętej reanimacji piesza zmarła po przewiezieniu do szpitala. Śledztwo prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Grodzisku Mazowieckim oraz policjantów pozwoli na ustalenie dokładnych okoliczności wypadku.

Tego samego dnia, po godzinie 14.00 do Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Błoniu wpłynęły dwa zgłoszenia w odstępie kilku minut. W Wiejcy (gmina Kampinos) trzeba było udzielić pomocy osobie przytomnej w utrudnionym kontakcie. Na miejsce przybyli strażacy z OSP Kampinos, OSP Wiejca, JRG Błonie, policja, drogowe i lotnicze pogotowie ratunkowe.

Z kolei w Lesznie strażacy musieli interweniować w związku z nagłym zatrzymaniem krążenia, prawdopodobnie z powodu zakrztuszenia. – Pacjent został zabrany do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego. Oprócz nas w działaniach brały udział zastępy z OSP Leszno – poinformował sekc. Łukasz Trzeciak z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Błoniu.

Natomiast w niedzielę, 15 stycznia na ul. Umiastowskiej w Ożarowie Mazowieckim czołowo zderzyły się ze sobą dwa samochody osobowe: opel i volkswagen. Poszkodowana została jedna osoba, przetransportowano ją do szpitala. Kierowcy musieli liczyć się z utrudnieniami, droga w obu kierunkach była bowiem zablokowana.

Policjanci apelują zarówno do kierowców, jak i niechronionych uczestników ruchu drogowego o rozwagę, ostrożność oraz respektowanie przepisów. – Pamiętajmy, że przepisy ruchu drogowego, znaki drogowe, ograniczenia prędkości są po to, by się do nich stosować! – ostrzegają mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Starych Babicach.

Źródło: JRG Błonie, KPP Stare Babice, OSP Ożarów Mazowiecki

Facebooktwitterredditpinterest