Na czym polega wynajem auta i kiedy jest opłacalny? [MAT. PARTNERA]

Obecnie możemy znaleźć coraz więcej firm oferujących wynajem samochodów. Wielu osobom takie usługi jednak kojarzą się jedynie z możliwością wypożyczenia pojazdu na kilka dni. Oczywiście istnieje taka opcja, jednak coraz większą popularnością cieszy się również wynajem średnioterminowy, a nawet długoterminowy, który nierzadko jest wybierany przez przedsiębiorstwa zamiast leasingu. Na czym dokładnie polega wynajem auta i kiedy jest opłacalny? Podpowiadamy.
Fot. Freepik. Obecnie coraz więcej firm oferuje wynajęcie samochodu.

Na czym polega wynajem auta?

Wynajem auta to usługa oferowana przez wypożyczalnie samochodów. Polega ona na tym, że klient wybiera jeden z dostępnych we flocie takiego przedsiębiorstwa pojazdów i po podpisaniu odpowiedniej umowy i pozostawieniu kaucji, może z niego korzystać na określonych wcześniej warunkach. Obecnie coraz więcej firm oferuje wynajęcie samochodu. Warszawa to jedna z miejscowości, gdzie funkcjonuje sporo tego typu przedsiębiorstw. Jednak zakres usług poszczególnych firm może mocno się między sobą różnić. Nie wszystkie z nich oferują na przykład długoterminowy wynajem auta, ponieważ skupiają się głównie na opcji krótko- i średnioterminowej.

Na jak długo można wynająć samochód?

Obecnie wypożyczalnie samochodów oferują swoim klientem zarówno wynajem krótko-, średnio- jak i długoterminowy. Ten pierwszy skierowany jest do osób, które potrzebują samochodu na 1 do 30 dni. Z takiej opcji mogą korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i przedsiębiorcy. Zazwyczaj na takie rozwiązanie decydują się osoby, które przyjeżdżają do obcego miasta innym środkiem transportu i chcą móc swobodnie poruszać się, korzystając właśnie z samochodu.

W przypadku wynajmu średnioterminowego umowę podpisujemy na okres od 1 miesiąca do 2 lat. Z tego rozwiązania najczęściej korzystają firmy, które nie posiadają własnej floty samochodów. Ostatnio coraz częściej wykorzystywaną przez przedsiębiorstwa działające w różnych branżach usługą jest długoterminowy wynajem samochodu. Pozwala on rozszerzyć flotę o pojazd idealnie dostosowany do naszych potrzeb. Dodatkowo wraz z autem otrzymujemy pomoc opiekuna, pełną likwidację szkód, kompleksową obsługę serwisową i pakiet ubezpieczeń, a w razie potrzeby również auto zastępcze.

Kiedy wynajem auta jest opłacalny?

Wynajem auta jest opłacalny w wielu przypadkach. Z opcji tej chętnie korzystają osoby, które standardowo podróżują samolotem, jednak po mieście chcą przemieszczać się samodzielnie. Jest to również doskonała alternatywa dla leasingu, ponieważ przedsiębiorstwa, które decydują się na wynajem długoterminowy auta, nie muszą martwić się o obsługę techniczną takiego pojazdu, jego serwisowanie czy ubezpieczenie, ponieważ wszystkie te obowiązki przejmuje na siebie wypożyczalnia samochodów.

Facebooktwitterredditpinterest