Horror w Pruszkowie. Rówieśnicy bili, kopali, przypalali papierosami 16-latka

Policjanci zatrzymali sześć osób w wieku od 14 do 16 lat, które są podejrzane o znęcanie się nad swoim rówieśnikiem. Oprawcy nagrali katowanie chłopca i wszystko opublikowali w internecie. Teraz mają ogromne problemy, sprawa trafiła już bowiem do sądu.
Fot. ilustracyjne/Policja mazowiecka. Sprawą zajęli się pruszkowscy policjanci.

Od kilku dni na lokalnych forach internetowych związanych z Pruszkowem krąży nagranie z telefonu, na którym widać, jak grupa nastolatków znęca się nad jednym z chłopców. Biją go, kopią, każą całować swoje buty, przepraszać na kolanach, przypalają papierosem. Na koniec grożą chłopakowi, że jeśli komuś powie o zajściu, znowu zostanie pobity.

Całe zdarzenie błyskawicznie obiegło internet, opisały je również ogólnopolskie media. Na szczęście zareagowali rodzice poszkodowanego chłopca, którzy o zajściu poinformowali policję. Funkcjonariusze szybko zatrzymali sześciu agresorów, w tym dziewczynę, która nie brała bezpośredniego udziału w katowaniu chłopaka, ale nagrywała zdarzenie. Trzy z zatrzymanych osób są mundurowym doskonale znane, ponieważ już wcześniej brały udział w pobiciach, również poszkodowanego chłopca.

– W toku czynności pojawiło się wiele nowych okoliczności. Każda z nich jest szczegółowo weryfikowana przez pruszkowskich policjantów. W najbliższych dniach dalsze czynności z zatrzymanymi będzie prowadził sędzia ds. nieletnich – poinformowali mundurowi z Komendy Stołecznej Policji na Twitterze.

Pobity 16-latek jest pod opieką psychologa.

Facebooktwitterredditpinterest