Przegląd kombajnów zbożowych New Holland dostępnych na Mascus [ART. SPONSOROWANY]

Historia marki New Holland sięga aż do 1895 roku. Obecnie firma jest częścią FIAT Group i współpracuje z wieloma podmiotami z całego świata. Co ciekawe, dwie fabryki New Holland znajdują się w Polsce. Ta zlokalizowana Płocku jest spadkobiercą Fabryki Maszyn Żniwnych produkującej niegdyś znane kombajny Bizon. Sprawdzamy, jakie kombajny zbożowe New Holland na sprzedaż można znaleźć w serwisie Mascus.
Fot. mat. partnera. Wśród kombajnów zbożowych na sprzedaż marki New Holland dostępnych na portalu Mascus znajdują się m.in. maszyny z serii CX.

Najwięcej ogłoszeń w kategorii kombajny zbożowe New Holland dotyczy modeli z serii CR, które dzięki innowacyjnym funkcjom i technologiom znajdują się w grupie najbardziej wydajnych i zaawansowanych maszyn tego rodzaju na świecie.

Szczególną popularnością cieszą się kombajny CR9090, CR9080 oraz CR9070. Moc silnika w wymienionych maszynach wynosi odpowiednio 571 KM, 523 KM i 450 KM. Najmniejszy z opisywanych powyżej kombajnów New Holland jest wyposażony w zbiornik na ziarno o pojemności 11 tysięcy litrów, zaś w modelach CR9080 i CR9090 jest to odpowiednio 12 tysięcy litrów i 14,5 tysiąca litrów. Ponadto prędkość wyładunku największej z tych maszyn wynosi 141 litrów na sekundę.

Wśród kombajnów zbożowych na sprzedaż marki New Holland dostępnych na portalu Mascus znajdują się też maszyny z serii CX. Wyróżnia je wysoka wydajność, duża sprawność i dobre osiągi. Sprzęt z serii CX nosi miano konwencjonalnych superkombajnów dzięki świetnym wynikom testów przeprowadzonych w każdych możliwych warunkach uprawowych. Ogłoszenia dotyczą głównie modeli CX8080, CX880, CX8070 oraz CX860. Moc silników tych maszyn wynosi od 322 KM do 370 KM, z kolei pojemność zbiornika na ziarno to w modelu CX8070 ponad 10 tysięcy litrów, a w pozostałych modelach 11 629 litrów.

Poza wymienionymi kombajnami zbożowymi New Holland, na stronie https://www.mascus.pl/rolnictwo/kombajny-zbozowe/new_holland można znaleźć także inne modele tego typu maszyn. Są to między innymi serie:

 • CS,
 • CSX,
 • BB,
 • BC,
 • BR,
 • FR,
 • FX,
 • RI,
 • TC,
 • TF,
 • TR,
 • TX.

Dlaczego warto kupować używane kombajny zbożowe New Holland?

Jednym z decydujących czynników podczas wyboru kombajnu jest oczywiście jego cena. Ile kosztuje kombajn New Holland? Ceny najstarszych modeli dostępnych w serwisie Mascus zaczynają się już od około 20 tysięcy złotych, z kolei najdroższy i najnowocześniejszy CR10.90 kosztuje ponad 4 miliony złotych. Zwykle jednak maszyny używane tej marki mieszczą się w przedziale cenowym 200-400 tysięcy złotych. Dla porównania, nowy kombajn zbożowy New Holland TC4.90 ze zbiornikiem ziarna o pojemności 5 tysięcy litrów z podstawowym wyposażeniem kosztuje około 390 tysięcy złotych.

Decyzja o kupnie takiej maszyny pozwala też zaoszczędzić czas potrzebny na czekanie na nowy kombajn z fabryki. Są dostępne właściwie od ręki, a możliwość wyszukania na portalu Mascus lokalnych ogłoszeń pozwala znaleźć sprzęt w niedużej odległości od gospodarstwa. Dodatkową zaletą korzystania z kilku- bądź kilkunastoletnich maszyn rolniczych jest łatwy dostęp do części zamiennych. Kombajny zbożowe New Holland są wytrzymałe i wydajne, a ponadto powstają w polskiej fabryce. Ogłoszenia o sprzedaży tych maszyn można znaleźć w serwisie Mascus.

Facebooktwitterredditpinterest