Jak w filmie „Dług”: żądał spłaty fikcyjnej należności, groził oblaniem kwasem. Brawurowa akcja antyterrorystów [FOTO, WIDEO]

Za wymuszenie rozbójnicze w celu osiągnięcia korzyści majątkowej odpowie 44-latek zatrzymany podczas policyjnej akcji w jednym z mieszkań w warszawskim Ursusie. Mężczyzna jest podejrzany o to, że groźbami pozbawienia życia i zdrowia próbował wymusić od dwóch poszkodowanych osób zwrot fikcyjnego długu w wysokości 130 tys. zł.
Fot. KSP Warszawa. 44-latek został zatrzymany w jednym z mieszkań w Ursusie.

– Dynamiczne wejście do jednego z mieszkań w warszawskim Ursusie doprowadziło do zatrzymania osoby podejrzewanej o usiłowanie dokonania wymuszenia rozbójniczego, do którego doszło w jednej z miejscowości na terenie powiatu nowodworskiego – poinformowała Edyta Adamus z Komendy Stołecznej Policji.

Nad sprawą pracowali policjanci wydziału kryminalnego, którzy po wykonaniu niezbędnych działań operacyjnych ustalili miejsce przebywania podejrzewanego mężczyzny.

Nad ranem wspólnie z kolegami z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KSP oraz funkcjonariuszami Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego KSP w Warszawie zatrzymali 44-latka, który podczas rozmów telefonicznych wielokrotnie groził dwóm osobom pozbawieniem życia i zdrowia. Mężczyzna próbował wymusić od poszkodowanych zwrot fikcyjnego długu w kwocie 130 tys. zł. Groził, że w razie odmowy, obleje te osoby kwasem i pobije.

W Prokuraturze Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim 44-latek usłyszał zarzut usiłowania dokonania wymuszenia rozbójniczego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Decyzją sądu na wniosek prokuratora mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Facebooktwitterredditpinterest

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *