Jak w filmie „Dług”: żądał spłaty fikcyjnej należności, groził oblaniem kwasem. Brawurowa akcja antyterrorystów [FOTO, WIDEO]

Za wymuszenie rozbójnicze w celu osiągnięcia korzyści majątkowej odpowie 44-latek zatrzymany podczas policyjnej akcji w jednym z mieszkań w warszawskim Ursusie. Mężczyzna jest podejrzany o to, że groźbami pozbawienia życia i zdrowia próbował wymusić od dwóch poszkodowanych osób zwrot fikcyjnego długu w wysokości 130 tys. zł.
Fot. KSP Warszawa. 44-latek został zatrzymany w jednym z mieszkań w Ursusie.

– Dynamiczne wejście do jednego z mieszkań w warszawskim Ursusie doprowadziło do zatrzymania osoby podejrzewanej o usiłowanie dokonania wymuszenia rozbójniczego, do którego doszło w jednej z miejscowości na terenie powiatu nowodworskiego – poinformowała Edyta Adamus z Komendy Stołecznej Policji.

Nad sprawą pracowali policjanci wydziału kryminalnego, którzy po wykonaniu niezbędnych działań operacyjnych ustalili miejsce przebywania podejrzewanego mężczyzny.

Nad ranem wspólnie z kolegami z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KSP oraz funkcjonariuszami Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego KSP w Warszawie zatrzymali 44-latka, który podczas rozmów telefonicznych wielokrotnie groził dwóm osobom pozbawieniem życia i zdrowia. Mężczyzna próbował wymusić od poszkodowanych zwrot fikcyjnego długu w kwocie 130 tys. zł. Groził, że w razie odmowy, obleje te osoby kwasem i pobije.

W Prokuraturze Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim 44-latek usłyszał zarzut usiłowania dokonania wymuszenia rozbójniczego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Decyzją sądu na wniosek prokuratora mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Facebooktwitterredditpinterest