MAZOpiknik w Żyrardowie – dobra zabawa jeszcze się nie kończy!

Na wspólne spędzenie sobotniego popołudnia władze województwa mazowieckiego zapraszają już 9 września na tereny zielone przy Eko Parku. Uczestnicy pikniku będą mogli wziąć udział w specjalnie przygotowanych atrakcjach, m.in. jarmarku produktów regionalnych, grach i konkursach. Nie zabraknie też koncertów.
Fot. UMWM. Podczas wydarzenia nie zabraknie atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i starszych uczestników.

To już trzynasty MAZOpiknik organizowany przez samorząd województwa mazowieckiego. Tym razem zabawa odbędzie się w Żyrardowie na terenie zielonym przy ul. Skrowaczewskiego. Jak podkreśla marszałek Adam Struzik, pikniki mają integrować mieszkańców i promować turystykę na Mazowszu. – Nasza piknikowa oferta jest na tyle różnorodna, że każdy uczestnik z pewnością znajdzie coś dla siebie. Spodobają się one zarówno młodszym, jak i starszym uczestnikom. To będzie doskonała okazja, żeby spotkać się na świeżym powietrzu. Do zobaczenia w Żyrardowie!

Do udziału w pikniku zaprasza także Mirosław Adam Orliński, wiceprzewodniczący sejmiku województwa mazowieckiego. – To będzie doskonała okazja, żeby wspólnie spędzić czas w miłej atmosferze. Zachęcam, by przy okazji MAZOpikniku zwiedzić także nasze instytucje kultury i samo miasto.

Uczestnicy pikniku będą mogli wziąć udział w warsztatach eko i zero waste, m.in. wykonać las w słoiku, ozdobić torby wielokrotnego użytku, zrobić własnoręcznie mydło czy woreczki zapachowe. Dla miłośników lokalnych przysmaków i rękodzieła przygotowano jarmark produktów regionalnych i wyrobów ludowych.

Władze Mazowsza zadbały również o najmłodszych uczestników zabawy, którzy z pewnością nie będą się nudzić. Przewidziano dla nich gry, zabawy i konkursy z nagrodami, malowanie twarzy czy plecenie warkoczyków. Nieco starsi mieszkańcy będą mogli podszkolić swoje umiejętności taneczne, a także wziąć udział w warsztatach z udzielania pierwszej pomocy. W miasteczku zdrowia uczestnicy pikniku będą mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji lekarskich obejmujących m.in. porady dietetyczne, pomiar ciśnienia tętniczego krwi, EKG, oznaczenie poziomu cukru i cholesterolu, pomiar tlenku węgla w wydychanym powietrzu, a także pomiar masy i składników ciała.

Wieczorem scenę przejmą artyści. O godz. 18.00 odbędzie się koncert Artura Gotza z zespołem, a o godz. 19.00 występ gwiazdy wieczoru – kabaretu Łowcy.B.

Źródło: UM WM

Facebooktwitterredditpinterest