Remontują drogi powiatowe. Żabia Wola, Jaktorów, Milanówek, Chlebnia, Książenice, Baranów

W powiecie grodziskim trwają remonty dróg. Na przejazd w dogodniejszych warunkach będą mogli liczyć mieszkańcy niemal każdej gminy.
Fot. Starostwo Powiatu Grodziskiego. Na część zadań władzom powiatu udało się pozyskać dofinansowanie.

Książenice

Dobiega końca budowa drogi powiatowej nr 1502W – ul. Pigwowej w Książenicach (gmina Grodzisk Mazowiecki). Na odcinku o długości ok. 1,1 km wykonywana jest nowa nawierzchnia, ścieżka pieszo-rowerowa, zjazdy, pobocza, odwodnienia i oznakowanie. Częścią zadania jest też rozbudowa skrzyżowania dróg powiatowych nr 1501W i 1502W oraz drogi gminnej nr 150273W na rondo i budowa dwóch peronów autobusowych. Koszt inwestycji to prawie 8 mln zł, na jej realizację powiat grodziski pozyskał ponad 6 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (RFRD).

Zaręby

Do końca września mają zakończyć się prace na drodze powiatowej nr 2855W – ul. Słowika w Zarębach (gmina Żabia Wola). Na odcinku o długości 1,5 km wykonano nową nawierzchnię, chodnik, pobocza oraz rowy odwadniające. Wartość zadania: blisko 4,3 mln zł, w tym dofinansowania z RFRD – ponad 4 mln zł.

Chlebnia

Dobiega końca także przebudowa skrzyżowania drogi powiatowej nr 1508W z drogą gminną nr 150210 w Chlebni (gmina Grodzisk Mazowiecki). Prace przeprowadzono na odcinku o długości około 1,6 km, zbudowano rondo. Wartość inwestycji to prawie 10 mln zł, w tym blisko 7 mln zł z RFRD.

Milanówek

W trakcie realizacji jest remont drogi nr 1526W – ul. Dębowej w Milanówku. Naprawy wymagała nawierzchnia na dwóch odcinkach. Koszt remontu to ok. 1,5 mln zł, w tym prawie 600 tys. zł z RFRD.

Budy-Grzybek, Czarny Las, Makówka

Trwa również rozbudowa drogi powiatowej nr 1515W w miejscowościach Budy-Grzybek (gmina Jaktorów) oraz Czarny Las i Makówka (gmina Grodzisk Mazowiecki). Jej koszt to ponad 15 mln zł, władze powiatu pozyskały ponad 12 mln zł dofinansowania (RFRD). Prace są prowadzone na odcinku o długości ok. 2,5 km. Wykonana zostanie nowa nawierzchnia, ścieżka pieszo-rowerowa, pobocze oraz oznakowanie.

Cegłów, Bronisławów, Kaski

W ostatnim czasie rozpoczęto także roboty drogowe na sześciu odcinkach dróg powiatowych nr 3833W i 4135W w Cegłowie, Bronisławowie i Kaskach (gmina Baranów). Przebudowa polega m.in. na poszerzeniu drogi i wykonaniu nowej nawierzchni. W Kaskach powstanie chodnik. Na tę inwestycję powiat pozyskał dofinansowanie od spółki Centralny Port Komunikacyjny.

Źródło: Starostwo Powiatu Grodziskiego

Facebooktwitterredditpinterest