Stare Babice: 44-latka zwyzywała i naruszyła nietykalność cielesną dzielnicowego

Dzielnicowy z komendy w Starych Babicach, podczas obchodu rejonu, podjął interwencję wobec kobiety, która poruszała się ulicą powodując zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W jej trakcie 44-latka zaczęła wulgarnymi słowami znieważać funkcjonariusza, naruszyła też jego nietykalność cielesną.
Fot. ilustracyjne/Policja Mazowiecka. 44-letnia kobieta została zatrzymana w policyjnej celi.

Podczas obchodu rejonu dzielnicowy z komendy w Starych Babicach zauważył kobietę, która poruszała się ulicą powodując zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjant podjął interwencję wobec 44-latki. W pewnym momencie kobieta zaczęła się awanturować i być agresywna w stosunku do dzielnicowego. Mieszkanka starobabickiej gminy wulgarnymi słowami znieważyła funkcjonariusza oraz naruszyła jego nietykalność cielesną.

– Kobieta została zatrzymana przez policjanta i osadzona w policyjnej celi. 44-latka usłyszała już zarzut naruszenia nietykalności cielesnej oraz znieważenia funkcjonariusza publicznego w związku z pełnieniem przez niego obowiązków służbowych – poinformowała rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Starych Babicach podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja.

Za popełnienie tych przestępstw Kodeks karny przewiduje karę nawet do trzech lat pozbawienia wolności. Teraz jej sprawą zajmie się sąd. Czynności w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Starych Babicach

Facebooktwitterredditpinterest