21-latek ukradł samochód, a potem go spalił [FOTO, WIDEO]

Kryminalni z Żyrardowa zatrzymali złodzieja samochodu. Mieszkaniec powiatu żyrardowskiego usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
Fot. KPP Żyrardów. 21-latek został zatrzymany przez żyrardowskich kryminalnych.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego żyrardowskiej komendy prowadzą postępowanie dotyczące kradzieży samochodu. Jak wynikało z zawiadomienia sprawca włamał się do zaparkowanego przy ulicy auta marki toyota i odjechał. Spalony samochód został odnaleziony w lesie.

– Dzięki skutecznym działaniom operacyjnym, pomimo próby zatarcia śladów przestępstwa, sprawca został ustalony – poinformowała rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie st. sierż. Patrycja Sochacka. W poniedziałek 21-letni mieszkaniec powiatu żyrardowskiego został zatrzymany. Usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem pojazdu, do którego się przyznał. Grozi mu kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Żyrardowscy mundurowi przypominają o odpowiednim zabezpieczeniu samochodu, aby nie paść ofiarą przestępstwa. – Pamiętajmy, aby nie pozostawiać w aucie wartościowych rzeczy, które mogłyby zainteresować sprawcę. Pamiętajmy, że okazja czyni złodzieja. Przed pozostawieniem pojazdu, nawet na chwile, upewnijmy się czy wszystkie szyby oraz zamki są zamknięte. Nie zostawiajmy auta z pracującym silnikiem, a kluczyki nośmy w wewnętrznych kieszeniach odzieży.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji Żyrardów

Facebooktwitterredditpinterest