Jest umowa na remont głównej alei w Komorowie!

Po wielu latach oczekiwań na uzgodnienia i opinie oraz po odrzuceniu poprzedniego projektu przez konserwatora zabytków, kilkanaście dni temu udało się doprowadzić do podpisania umowy na długo wyczekiwany przez mieszkańców remont al. M. Dąbrowskiej. Koszt wykonania zadania to prawie 6,5 mln zł.
Fot. Jan Stradowski/wikipedia.org. Remont zostanie wykonany zgodnie z wytycznymi Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Inwestycja obejmie remont al. M. Dąbrowskiej w Komorowie wraz z przebudową skrzyżowania z ul. Waldemara i ul. H. Kotońskiego oraz przebudową jezdni drogi na odc. od ul. Podhalańskiej do dz. nr 584 (obręb Komorów Osiedle).

Z ramienia zarządu powiatu pruszkowskiego umowę podpisał starosta Krzysztof Rymuza i jego zastępca Grzegorz Kamiński. Wykonawcę, firmę Rokom sp. z o.o. reprezentował Adam Pyzowski.

– Zadanie zostanie wykonane z zachowaniem unikatowego charakteru remontowanego odcinka oraz ze szczególną dbałością o rosnące w jego obrębie drzewa, a także zgodnie z wytycznymi Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków – zapowiadają urzędnicy z pruszkowskiego starostwa.

Zakres prac obejmuje:

remont drogi powiatowej wraz z remontem skrzyżowań z drogami gminnymi,

remont chodników, zjazdów oraz innych utwardzeń powierzchni gruntu w obszarze pasa drogowego,

przebudowę skrzyżowania al. M. Dąbrowskiej z ul. Waldemara i H. Kotońskiego poprzez wykonanie sygnalizacji świetlnej oraz chodników,

wprowadzenie nowej stałej organizacji ruchu,

przesadzenie drzewa wraz z jego trzyletnim utrzymaniem.

Koszt wykonania inwestycji to nieco ponad 6,4 mln zł. Zakończenie prac jest przewidziane na wakacje przyszłego roku.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Pruszkowie

Facebooktwitterredditpinterest