Remonty dróg powiatowych w Lesznie, Łomiankach, Babicach i Ożarowie

Na terenie powiatu warszawskiego zachodniego trwają lub właśnie zakończyły się remonty kilku dróg. W Kampinosie powstaje nowy ciąg pieszo-rowerowy.
Fot.. pwz.pl. Na terenie gminy Leszno zakończył się remont drogi Grądy-Grądki.

Zakończyły się prace na drodze Grądy-Grądki (gmina Leszno). Drogowcy położyli tam nową nakładkę asfaltową na odcinku o długości około 1200 m. Wartość inwestycji wynosi ponad 1,5 mln zł.

W Łomiankach zakończono prace na ul. Rolniczej. Położono tam nakładkę na odcinku drogi o długości. 1,4 km. Koszt inwestycji to ponad 2 mln zł.

Nowa nakładka asfaltowa pojawiła się również na ul. Ogrodniczej w Babicach Nowych. Drogowcy sfrezowali tam starą nawierzchnię i położyli warstwy bitumiczne. Długość modernizowanego odcinka drogi wynosi 1250 m, koszt inwestycji – ponad 1,7 mln zł. Te zadania zostały zrealizowane z własnych środków finansowych powiatu warszawskiego zachodniego.

Mieszkańców Podkampinosu ucieszy zapewne nowy ciąg pieszo-rowerowy na ul. Niepokalanowskiej o długości około 1 km, na odcinku Podkampinos-Kampinos (A). Najkorzystniejszą ofertę w przetargu złożyła firma Bud-Bruk z Pruszkowa. Koszt realizacji inwestycji wyniesie blisko 3,5 mln zł. Podczas ostatniej sesji radni powiatu warszawskiego zachodniego zwiększyli pulę środków na to zadnie o 1,3 mln zł.

Rozbudowana zostanie również ul. Krótka o długości około 800 m na pograniczu gminy Ożarów Mazowiecki i Stare Babice w miejscowościach Myszczyn i Borzęcin Duży. Przetarg już został rozstrzygnięty.

Źródło: Starostwo Powiatu Warszawskiego Zachodniego

Facebooktwitterredditpinterest