Nowy radiowóz dla policjantów z Leszna i Kampinosu. „Podwyższy bezpieczeństwo mieszkańców oraz korzystnie wpłynie na ekologię” [FOTO]

W piątek, 15 grudnia w komendzie w Starych Babicach odbyło się uroczyste przekazanie oznakowanego radiowozu. Nowa kia sportage trafiła do policjantów z gminy Leszno i gminy Kampinos.
Fot. KPP Stare Babice. Nowy radiowóz zakupiono w połowie z pieniędzy przekazanych przez Komendę Główną Policji oraz gminy Leszno i Kampinos.

Uroczystą zbiórkę przekazania policjantom nowego oznakowanego radiowozu rozpoczął komendant powiatowy mł. insp. Wojciech Turek, który wraz przedstawicielami lokalnych urzędów wręczył funkcjonariuszom kluczyki do radiowozu.

Radiowóz posiada oznakowanie w nowych barwach, których projekt realizowała Komenda Główna Policji z Siecią Badawczą Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Motoryzacji. Auto posiada srebrne nadwozie z odblaskowym niebieskim pasem wyróżniającym z elementami odblaskowymi białego koloru. Na samochodzie są umieszczone dodatkowe elementy odblaskowe w postaci pasów żółto-zielonej barwy o właściwościach fluorescencyjnych.

To nie jedyna ciekawostka. Nowością jest zwiększona ilość montowanych sygnałów błyskowych z obecnych 10 lamp LED do 30. Nowym rozwiązaniem jest też brak określenia barwy i tła napisu POLICJA na dachu radiowozu. – Te rozwiązania zdecydowanie poprawią widoczność i rozpoznawalność samochodu w ruchu ulicznym, a co za tym idzie umożliwią innym kierowcom szybszą reakcję w celu umożliwienia mu łatwiejszego przejazdu – poinformowali mundurowi z komendy w Starych Babicach.

Silnikiem napędzającym pojazd jest sprawdzona jednostka 1.6 T-GDI, o mocy 150 KM z automatyczną skrzynią biegów. Silnik ten charakteryzuje się umiarkowanym apetytem na paliwo, gdyż, jak podaje producent w cyklu mieszanym, spala około 7 litrów benzyny. Nowa kia sportage ma 4515 mm długości. W porównaniu do starego modelu rozstaw osi zyskał 10 mm do 2680 mm, co w trasie przekłada się na stabilne prowadzenie. Dodatkowe centymetry zaowocowały przestronniejszym wnętrzem, gdzie przestrzeni przybyło szczególnie na nogi i nad głową. Bagażnik to kolejny atut nowego sportage. Zapewnia 591 litrów pojemności, czyli o 100 litrów lepiej w porównaniu do poprzedniej generacji. Oparcie tylnej kanapy jest dzielone w proporcji 40:20:40. Po jego złożeniu możliwości transportowe wzrastają do 1780 litrów.

– Samochód, z automatyczną skrzynią biegów, wyposażony w poduszki powietrzne wraz z kurtynami powietrznymi, czujniki deszczu i kamerę cofania trafił do posterunku w Lesznie i będzie służył zapewnieniu bezpieczeństwa społeczeństwu gminy Leszno i gminy Kampinos – poinformowali funkcjonariusze z komendy w Starych Babicach. Dodają: – Kia Sportage została zakupiona w połowie z pieniędzy przekazanych przez Komendę Główną Policji i gminy Leszno oraz Kampinos. Niewątpliwie poprawi komfort pracy policjantów, podwyższy bezpieczeństwo mieszkańców gminy Leszno i gminy Kampinos oraz korzystnie wpłynie na ekologię.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Starych Babicach

Facebooktwitterredditpinterest