W gminie Żabia Wola przebudują 30 dróg [WYKAZ]

Umowę na przebudowę dróg na terenie gminy Żabia Wola wójt Piotr Rybka oraz skarbnik Włodzimierz Czyżewski podpisali 6 grudnia z firmą Budromex Radom. W jej ramach zostanie wyremontowanych 30 dróg.
Fot. UG Żabia Wola. Remonty potrwają do 15 czerwca przyszłego roku.

Przetarg na realizację zadania pn. „Poprawa jakości infrastruktury drogowej na terenie Gminy Żabia Wola” ogłoszono 27 października. Zakres zadania obejmuje wykonanie potrójnego powierzchniowego utrwalenia nawierzchni. Oferty można było składać do 13 listopada 2023 r.

Jak informują żabiowolscy urzędnicy, celem realizacji zadania jest „sukcesywne zaspokajanie potrzeb i oczekiwań Mieszkańców w zakresie poprawy bezpieczeństwa i komfortu życia”. Infrastruktura drogowa, która powstanie w ramach inwestycji ma zapewnić spójne połączenia komunikacyjne między strategicznymi trasami, takimi jak: trasa krajowa nr 8 prowadząca do Wrocławia i Katowic oraz droga krajowa nr 50.

Wykonawca wyłoniony w przetargu – firma Budromex Radom – będzie miał czas do 15 czerwca 2024 roku na realizację zadania, włącznie z wykonaniem dokumentacji powykonawczej oraz protokołu geodezyjnego potwierdzającego zakres rzeczowy zadania. Wstępna promesa dofinansowania inwestycji w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych z przeznaczeniem na realizację zadania pn. „Poprawa jakości infra struktury drogowej na terenie Gminy Żabia Wola” opiewa na kwotę do 8 mln zł, co stanowi 95 proc. szacowanej wartości inwestycji.

Drogi publiczne oraz wewnętrzne, które dzięki realizacji przedsięwzięcia zyskają nową nawierzchnię, zlokalizowane są w następujących miejscowościach:

Bartoszówka (ul. Pogodna),

Grzegorzewice (ul. Daleka i ul. Słoneczna),

Grzymek (ul. Nad Zalew),

Jastrzębnik (ul. Mazowieckie Pola, ul. Skrajna i ul. Pszeniczna),

Józefina (ul. Nowa),

Kaleń (ul. Magnolii),

Kaleń-Towarzystwo (ul. Osadnicza),

Lasek (ul. Św. Anny),

Nowa Bukówka (przebudowa ul. Gajowa),

Ojrzanów (ul. Nad Lasem),

Osowiec (ul. Akacjowa, ul. Podleśna, ul. Parceli, ul. Parkowa),

Petrykozy (ul. Al. Jesionowa, ul. Myśliwska),

Siestrzeń (ul. Jaskółcza/ul. Sródpolna),

Siestrzeń i Żabia Wola (ul. Koniecpolska),

Słubica A (ul. Ogrodowa),

Słubica B (ul. Orchidei),

Skuły (ul. Dębowa, droga do cmentarza w Skułach),

Władysławów (ul. Ku Rzece),

Zalesie (ul. Przejazdowa),

Zaręby (ul. Bogatki)

Żelechów (ul. Polna, ul. Majowa i ul. Jastrzębska).

Planowana jest także przebudowa zjazdów z dróg powiatowych w miejscowościach: Grzegorzewice (z ul. Tarczyńskiej na ul. Daleką) i Bartoszówka (z ul. Mszczonowskiej na ul. Pogodną).


Źródło: UG Żabia Wola

Facebooktwitterredditpinterest