Zwłoki w wersalce, potrącenie policjanta i akcja antyterrorystów w Pruszkowie

W jednym z bloków na ul. Powstańców w Pruszkowie antyterroryści zatrzymali groźnego przestępcę. Mężczyzna jest podejrzany o dokonanie makabrycznej zbrodni.
Fot. ilustracyjne/zoliborz.policja.waw.pl. Na miejscu działali antyterroryści.

Do zdarzenia doszło 5 grudnia. To właśnie tego dnia grupa antyterrorystów próbowała zatrzymać 33-letniego Sebastiana G. Mężczyzna zabarykadował się w mieszkaniu w bloku przy ul. Powstańców w Pruszkowie. Jak poinformował serwis TVN Warszawa, podczas akcji zatrzymania padły strzały. Sebastian G. próbował uciec przed policjantami, gwałtownie ruszył samochodem i potrącił jednego z nich.

Zatrzymanie ma związek z zabójstwem, o które jest podejrzany Sebastian G. Miało do niego dojść na terenie powiatu mińskiego. Jak poinformowała Polską Agencję Prasową rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Siedlcach Krystyna Gołąbek, „Sebastian G. jest podejrzany o dokonanie zbrodni zabójstwa polegającej na tym, że w bliżej nieustalonym dniu pomiędzy 25 listopada 2023 r. najpóźniej do dnia 03 grudnia 2023 r. w miejscowości Dębe Wielkie, działając z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia S. J. zadał mu z bardzo dużą siłą co najmniej cztery ciosy nieustalonym narzędziem w głowę, czym spowodował u pokrzywdzonego obrażenia skutkujące jego zgonem, a następnie ukrył zwłoki pokrzywdzonego w wersalce”.

33-letni Sebastian G. już usłyszał zarzut zabójstwa oraz czynnej napaści na funkcjonariusza, został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Źródło: PAP, TVN Warszawa

Facebooktwitterredditpinterest