Internet szerokopasmowy dla Żabiej Woli

Żabiowolscy urzędnicy rozstrzygnęli konkurs na wyłonienie przedsiębiorcy telekomunikacyjnego, który wybuduje na terenie gminy infrastrukturę teletechniczną. Umożliwi to niezawodny dostęp do internetu o gwarantowanej przepustowości co najmniej 300 Mb/s (pobieranie danych) i co najmniej 100 Mb/s (wysyłanie danych).
Fot. startupstockphotos/pixabay.com. Dzięki nowej inwestycji mieszkańcy zyskają możliwość przyłączenia do sieci światłowodowej o wysokich parametrach przepustowości.

Umowa pomiędzy gminą Żabia Wola, a Hrubieszowską Telewizją Kablową sp. z o.o. z Warszawy, który jest beneficjentem dotacji, została podpisana 19 stycznia.

Dzięki temu część adresów, które obecnie są „białymi plamami” w dostępności usług telekomunikacyjnych, uzyska możliwość przyłączenia do sieci światłowodowej o bardzo wysokich parametrach przepustowości, stabilności połączenia i niskich opóźnieniach.

Jak informują urzędnicy z Żabiej Woli, chodzi tu o świadczenie w niezawodny sposób usług dostępu do internetu o gwarantowanej przepustowości co najmniej 300 Mb/s (pobieranie danych) i co najmniej 100 Mb/s (wysyłanie danych), z możliwością dostępu o przepustowościach gigabitowych.

Źródło: UG Żabia Wola

Facebooktwitterredditpinterest