Mistrzowie parkowania w Żyrardowie [FOTO]

„Ja tylko na chwilkę”, „w pobliżu nie ma wolnego miejsca”, „inni też tu stoją” – to najczęstsze tłumaczenia żyrardowskich kierowców, którzy parkują auta niezgodnie z przepisami. W ten sposób nie tylko zagrażają bezpieczeństwu pozostałych zmotoryzowanych, pieszych i rowerzystów, ale również ściągają na siebie niemałe kłopoty.
Fot. Straż miejska Żyrardów. 31 grudnia jedna z mieszkanek zgłosiła, że przy ul. F. de Girarda 13 na trawniku jest zaparkowany pojazd marki audi.

Strażnicy miejscy z Żyrardowa codziennie podejmują wiele interwencji wobec kierowców, którzy parkują samochody niekiedy w sposób urągający zdrowemu rozsądkowi. Sami zobaczcie ich wyczyny.

4 stycznia po zgłoszeniu dotyczącym nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów na ul. ks. Wittenberga, Szarych Szeregów i Słonecznej, strażnicy wystawili dwa wezwania dla kierujących pojazdami marki nissan i volvo, którzy naruszyli przepisy ruchu drogowego.

Dzień wcześniej patrol straży miejskiej podjął interwencję na ul. Polskiej Organizacji Wojskowej przy ul. Sienkiewicza wobec kierowców subaru i skody, którzy parkując nie zachowali 10 m odległości od przejścia dla pieszych. Za popełnione wykroczenie pan Mariusz i pani Zofia zostali ukarani mandatami karnymi.

Tego samego dnia do dyżurnego straży miejskiej w płynęło zgłoszenie dotyczące zaparkowanego pojazdu na trawniku przy ul. Sikorskiego. Mundurowi wystawili wezwanie kierowcy opla, a także go pouczyli.

Z kolei na ul. Polskiej Organizacji Wojskowej strażnicy zauważyli przy pomocy kamery monitoringu miejskiego, że kierowca mercedesa zaparkował w rejonie przejścia dla pieszych nie zachowując nakazanej przepisami odległości 10 m. Za popełnione wykroczenie funkcjonariusze ukarali kierującego mandatem karnym. Podobna sytuacja, na tej samej ulicy, miała miejsce z udziałem kierowcy auta marki kia. Został on wezwany do stawienia się w siedzibie straży miejskiej.

Również na ul. POW strażnicy wystawili 2 stycznia cztery wezwania dla kierowców volvo, forda, mercedesa i renault. Powód? – Kierujący pojazdami zaparkowali na odcinku obowiązywania znaku B-35 ,,zakaz postoju” do 30 min., powyżej wyznaczonego ograniczenia czasowego – poinformowali mundurowi.

Na pobłażliwość funkcjonariuszy nie mogli liczyć też kierowcy volkswagena i audi, którzy 1 stycznia zaparkowali przy przejściu dla pieszych na ul. Promiennej przy ul. A. Struga. „W nagrodę” już otrzymali stosowne wezwania.

Źródło: Straż miejska Żyrardów

Facebooktwitterredditpinterest