Potrącenie na oznakowanym przejściu dla pieszych

W środę, 24 stycznia na ul. Środkowej w Żyrardowie została potrącona 35-letnia kobieta. Do zdarzenia doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych.
Fot. KG. Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o daleko idącą ostrożność.

W środę, 24 stycznia, po godzinie 7.00 w Żyrardowie przy ul. Środkowej doszło do potrącenia pieszej. Według ustaleń policjantów kierujący audi nie ustąpił pierwszeństwa i potrącił 35-latkę przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych. Na szczęście kobieta nie odniosła poważnych obrażeń. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja, za którą kierowca audi został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. zł, a do jego konta przypisano 15 punktów karnych.

– Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o daleko idącą ostrożność. Do kierowców zwracamy się z prośbą o zmniejszenie prędkości podczas zbliżania się do przejść dla pieszych i zachowanie szczególnej ostrożności a także o dostosowanie prędkości do warunków atmosferycznych. Do pieszych apelujemy o dokładnie rozglądanie się i ocenianie prędkości, z jaką poruszają się nadjeżdżające pojazdy, tak aby przejście przez jezdnię odbyło się w sposób bezpieczny – ostrzega zastępczyni oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie st. sierż. Patrycja Sochacka

Źródło: Komenda Powiatowa Policji Żyrardów

Facebooktwitterredditpinterest